Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Dżem ze śliwek

Dżem ze śliwek

Dżem ze śliwek – przepis babci w Akademii Smaku Dżem śliwkowy, świeże wiejskie masło i gorące tosty prosto z piekarnika… Czy Ty także marzysz od czasu do czasu o...

Czytaj więcej
Dżem ze śliwek
Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół

 

Dżem ze śliwek – przepis babci w Akademii Smaku

Dżem śliwkowy, świeże wiejskie masło i gorące tosty prosto z piekarnika… Czy Ty także marzysz od czasu do czasu o takim śniadaniu w atmosferze „slow life”? Nic dziwnego, kto o tym nie myśli! Tym bardziej w okresie późnego lata, kiedy to na rynku można znaleźć najróżniejsze rodzaje śliwek, a drzewa w sadach wręcz uginają się pod ciężarem owoców! Oczywiście najpopularniejsze śliwki do robienia przetworów to węgierki, ale dobrze sprawdzą się też mirabelki czy renklody (te dwa rodzaje są świetne zwłaszcza do kompotów). Co ciekawe, czas robienia przetworów ze śliwek na bardzo słodko już przemija – teraz robimy zdrowsze, mniej kaloryczne i mniej zasobne w cukier. Dżem ze śliwek bez cukru można zrobić w bardzo łatwo sposób, a jaki? Dowiesz się oczywiście w Akademii Smaku – tutaj.

Jak zrobić dżem ze śliwek?

Warto robić przetwory ze śliwek nie tylko ze względu na ich walory zdrowotne, ale też zwłaszcza przez ich wyjątkowy smak i różnorodność zastosowania. Można je dodawać do naleśników, ciast, ciasteczek, a także kanapek czy wafli ryżowych, owsianek, jaglanek. Aby jednak to zrobić, musimy najpierw dżem ze śliwek przygotować. Przepis na klasyczny taki dżem oczywiście znajdziesz w Akademii Smaku. Polecamy także aromatyczny chutney śliwkowy, który można wykorzystywać również w daniach wytrawnych (na przykład burgerach). Jeśli jednak preferujesz śliwki tylko w słodkich posiłkach – to koniecznie wypróbuj też połączenia tych owoców z kakao. Czy to dżem ze śliwek bez cukru, czy śliwka „w czekoladzie” – jedno jest pewne, to gwarantowane niebo w gębie!