Whisky

 

„Woda życia” – tak można przetłumaczyć znaczenie słowa „whisky”.

Dobra whisky – czym się charakteryzuje?

To bardzo popularny alkoholowy trunek powstały z destylacji zbóż – najczęściej jęczmienia, żyta, kukurydzy, pszenicy. Ile procent ma whisky? W zależności od rodzaju jest to około 60-70%. Zasady mówią, że dobra whisky nie może mieć mniej niż 40 i więcej niż 80% czystego alkoholu.

Z uwagi na moc, drinki z whisky są coraz popularniejsze, ponieważ zachowują ciekawy, intensywny aromat tego trunku, jednocześnie będąc rozcieńczone. Dobra whisky musi jednak zawierać dużo czystego alkoholu, co wynika ze sposobu jej produkcji.

Jak pić whisky? Już nie musisz się zastanawiać!

Jak i z czym pić whisky? Możliwości jest wiele. Po pierwsze, można pijać ją samodzielnie – podaje się wówczas whisky z dodatkiem lodu, w szerokiej, niskiej szklance. Jedna porcja to około 30 ml. Niektórzy koneserzy tego trunku twierdzą, że nie powinno się jej podawać na zimno, a w temperaturze pokojowej, bo tylko wtedy nie zatraci swojego aromatu.

Jednocześnie chcielibyśmy jeszcze pozostawić dla Was kilka propozycji na drinki z whisky. Z czym pić whisky, by nie popsuć jej smaku, a jednocześnie by idealnie komponował się on z dodatkami? Podawanie whisky w drinkach z colą czy sprite’m jest już klasyką. Ale warto też spróbować drinka z whisky z dodatkiem Campari oraz słodkiego wermutu – ale uwaga, ten jest tyko dla mocnych głów!