Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Brzydki zapach z lodówki – jak się go skutecznie pozbyć?

Brzydki zapach z lodówki – jak się go skutecznie pozbyć?
Kalendarz Drukuj Kalendarz Udostępnij

Zdecydowanie wolimy, jeśli nasza lodówka pachnie tak, że zachęca nas do sięgnięcia po coś z jej środka. A co zrobić w sytuacji, kiedy wydobywa się z niej nieprzyjemny zapach? Przede wszystkim musimy znaleźć i usunąć powód brzydkiego zapachu. 

Może coś się psuje? 

Brzydki zapach z lodówki

Pierwsze, co powinniśmy sprawdzić, to czy nie mamy w lodówce jedzenia, które mogło się zepsuć. Sprawdźmy owoce, warzywa, daty ważności nabiału i wędlin i innych słoiczków, które mamy w szufladach lodówki. Dobrze jest niektóre rzeczy trzymać w pojemnikach, na przykład obrana cebula może nas zaskoczyć intensywnym zapachem. Warto także stworzyć w lodówce specjalne miejsce – może to być półka lub jej fragment – na rzeczy z krótkim terminem ważności. 

Lodówka potrzebuje mycia

Brzydki zapach z lodówki - 2

Brzydki zapach może być spowodowany tym, że dawno nie myliśmy lodówki. Wówczas spróbujmy ją po prostu gruntownie wyczyścić. Warto to robić raz w miesiącu, a na bieżąco ścierać wszystkie widoczne plamy i zabrudzenia. Unikniemy wtedy ryzyka namnażania grzybów i bakterii. 

Domowe sposoby na brzydki zapach 

A gdy już czyścimy lodówkę możemy do tego wykorzystać domowe sposoby, które są naprawdę bardzo skuteczne. Do czyszczenia szuflad nieoceniona będzie soda oczyszczona - przygotowujemy roztwór sody z wodą: dwie łyżki sody na szklankę wody, następnie wlewamy go do szuflady lodówki i szmatką usuwamy zabrudzenia. Do czystej lodówki można włożyć na talerzyku garść ziaren kawy. Kawa skutecznie pochłania zapachy.