Pokój dla dziecka – jak urządzić?

Pokój dla dziecka – jak urządzić?

Pokój dziecka powinien być magiczny. Niestety nie ma jednego czarodziejskiego sposobu, dzięki któremu błyskawicznie stworzysz wymarzone miejsce spełniające wiele funkcji: sypialni, bawialni, garderoby, pokoju do nauki. Możesz jednak sięgnąć po nasze sprawdzone wskazówki i triki aranżacyjne, które ułatwią cały proces.

Pokój dla dziecka – pomysły dla chłopca i dziewczynki

Jak urządzić pokój dziecka? Przede wszystkim podążaj za zainteresowaniami i upodobaniami Twojej pociechy. Jeśli aranżujesz pokój dla dziewczynki, dobierz jasną kolorystykę — i wcale nie musi to być róż. W pokoju chłopca sprawdzi się neutralna baza, ale możesz też poszaleć. Jak? Sprawdź nasze pomysły na aranżacje w obu przypadkach.

 

 

Pokój dziecka – inspiracje dla rodzeństwa

Aranżacja wnętrz, tak jak rodzicielstwo, to sztuka kompromisu. Przekonasz się o tym, urządzając wspólny pokój dla dzieci. Konieczne będzie pogodzenie potrzeb związanych z różnym wiekiem i zainteresowaniami. Jednak niemożliwe nie istnieje! W artykułach podpowiadamy, jak urządzić pokój dziecka, nawet jeśli między rodzeństwem jest duża różnica wieku. W takim przypadku warto np. pomyśleć też o dodatkowej przestrzeni do zabawy w salonie dla młodszego brzdąca. Twój nastolatek będzie Ci za to ogromnie wdzięczny. Sprawdź nasze sprawdzone pomysły na pokój dziecka. Inspiracje, porady, wskazówki na ten temat zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu:

 

 

Jak urządzić pokój dziecka w okresie dojrzewania?

Dzieci szybko dorastają. Ani się nie obejrzysz, a staniesz przed aranżacją pokoju dla nastolatka.  Choć młodym ludziom trudno dogodzić, to mamy na to sposoby. Nie wierzysz? Przeczytaj nasze artykuły i działaj!

 

 

Jak dbać o porządek w pokoju dla dziecka?

Choć czasem wydaje Ci się to niemożliwe, to nad bałaganem w pokoju dziecka można zapanować. Sprawdź, jak już na etapie aranżacji wnętrz zaplanować miejsca do przechowywania, by z łatwością utrzymywać porządek. Przedstawiamy też sprawdzone patenty na usuwanie zabrudzeń ze ścian oraz czyszczenie zabawek. Przekonaj się, że pokój dziecka możesz sprzątać…mądrzej i szybciej!

 

 

Kiedy liczy się dobry smak!

Od aranżacji wnętrz do przygotowania posiłków jest tylko jeden krok. W obu przypadkach liczy się bowiem dobry smak! Zostajemy więc w tematyce dzieci, ale przechodzimy do kulinariów. Sprawdź garść inspiracji, dzięki którym z łatwością przygotujesz zdrowe i smaczne przekąski dla najmłodszych: