Przelicznik wartośći

Chce przeliczyć na

Bułeczki dyniowe

Opis wykonania

Bułeczki dyniowe to idealna przekąska na przyjęcie z okazji Halloween. Oto prosty przepis, dzięki któremu wykonasz efektowne bułeczki w kształcie dyni. Możesz przełożyć je pyszną konfiturą lub masłem orzechowym.

baner reklamowy maszynki do mielenia
Bułeczki dyniowe - krok 1

Dynię przekrój na ćwiartki, usuń gniazda nasienne. Wstaw dynię do piekarnika rozgrzanego do temperatury 190 st C na ok 30 minut. W tym czasie zmięknie i zamieni się w pure.

Do misy robota kuchennego dodaj mąkę, drożdże, cukier, sól. Krótko wymieszaj. Następnie dodaj pure dyniowe, jajko, roztopione masło i mleko. 

Bułeczki dyniowe - krok 2

Wyrabiaj ciasto z pomocą robota na średnich obrotach przez ok. 15 minut, do czasu aż powstanie kula zwartego i gładkiego ciasta. Jeżeli ciasto jest zbyt rzadkie i lepi się do naczynia, dodaj jeszcze 1-2 łyżki mąki i miksuj dalej.

Wyrobione ciasto odstaw pod przykryciem do wyrastania na ok 1 godzinę. Powinno podwoić swoją objętość.

Bułeczki dyniowe - krok 3

Następnie podziel ciasto na 10-15 porcji i uformuj okrągłe kulki.

Każdą kulkę ciasta obwiąż delikatnie i niezbyt ciasno sznurkiem w taki sposób, aby sznurek dzielił ją na osiem równych części.

Tak przygotowane kulki ułóż na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia, przykryj ściereczką i odstaw do ponownego wyrastania na 20-30 minut. W tym czasie bułeczki powinny nieco urosnąć.

Bułeczki dyniowe - krok 4

Tak przygotowane bułeczki włóż do piekarnika rozgrzanego do temperatury 180 st C w funkcji grzania góra/dół, i piecz przez 15-25 minut do czasu, aż bułeczki zaczną się rumienić z wierzchu.

Z upieczonych bułeczek delikatnie zdejmij sznurki, a w samym ich środku umieść po kawałku orzecha, który będzie udawał ogonek prawdziwej dyni.

Bułeczki podawaj jeszcze ciepłe lub na zimno. Świetnie sprawdzą się z różnego rodzaju dipami i sosami na imprezie z okazji halloween.