Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Kurczak z grilla

Kurczak z grilla

Klasyczny pieczony czy grillowany kurczak? Ten drugi w sezonie letnim jest bezkonkurencyjny – chrupiący z zewnątrz i miękki w środku to wprost idealny kurczak z grilla. Marynata to...

Czytaj więcej
Kurczak z grilla
Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół

 

 

Klasyczny pieczony czy grillowany kurczak? Ten drugi w sezonie letnim jest bezkonkurencyjny – chrupiący z zewnątrz i miękki w środku to wprost idealny kurczak z grilla. Marynata to gwarancja soczystego mięsa, przygotuj ją z oliwy z oliwek, musztardy, czosnku, soku z cytryny, miodu i przypraw. Natartego marynatą kurczaka należy dokładnie owinąć folią i zostawić w lodówce na pół godziny. Kiedy mięso skruszeje i przejdzie aromatem marynaty, ułóż kawałki kurczaka na grillu.

Jak grillować kurczaka w marynacie?

Mięso układaj tackach lub folii aluminiowej, nigdy bezpośrednio na grillu – sos z marynaty będzie skapywał na ruszt i przypalał się, podczas gdy mięso pozostanie surowe. Aby uzyskać soczystego kurczaka, mniejsze kawałki mięsa można grillować pojedynczo, owinięte  folią. Kurczaka z grilla przygotujesz również na domowym grillu elektrycznym.

Najlepszy przepis na kurczaka z grilla to kompozycja ulubionych ziół, przypraw i dodatków zmieszanych w marynacie. Dla amatorów pikantnych potraw znajdzie się w tej mieszance dodatek pieprzu cayenne lub papryczki chili, natomiast dla miłośników orientalnych smaków – mieszanka z imbirem. W ten sposób przygotujesz również aromatyczne i soczyste filety z kurczaka.