Pigwy
Owoce pigwy mogą przybierać różne kolor, od żółtego, przez różowo-czerwone i pomarańczowe. Choć znamy je głównie jako przetwory, z pigwy może skorzystać cały organizm człowieka. Właściwości pigwy – warto...
Czytaj więcej
Owoce pigwy mogą przybierać różne kolor, od żółtego, przez różowo-czerwone i pomarańczowe. Choć znamy je głównie jako przetwory, z pigwy może skorzystać cały organizm człowieka.
Właściwości pigwy – warto je poznać
Owoce pigwy mają właściwości przeciwutleniające, wspomagają detoksykację, mogą działać odmładzająco, wpływają korzystnie na stan skóry, pracę układu pokarmowego czy moczowego. Mogą wzmacniać układ odpornościowy jako doskonałe źródło witaminy C. Pigwa zawiera ponadto witaminy z grupy B, potas, magnez, wapń, żelazo. Warto więc zainteresować się, jak owoce pigwy można przerobić na domowe przetwory z pigwy i cieszyć się ich dobroczynnych wpływem oraz tym, jak smakuje pigwa.
Pigwa do herbaty czy dżem z pigwy?
Od dawnych czasów pigwa znana jest człowiekowi jako remedium na wiele chorób. Najczęściej wykorzystywano ją w ostatnich kilkudziesięciu latach jako dodatek do gorących napojów. Pigwa do herbaty może być dodawana na świeżo albo w formie syropów, przetworów, nawet dżem z pigwy może być rozgrzewającym i aromatyzującym dodatkiem do herbat. Skoro jednak już mowa o dżemie, nie zapominajmy, że i on może mieć bardzo szerokie zastosowanie i warto nauczyć się przerabiać owoce pigwy samodzielnie. Akademia Smaku jest gotowa, by w tym pomóc! W naszych przepisach można znaleźć na przykład konfiturę z pigwy (do herbaty i nie tylko), ale także doskonały przepis na syrop z owoców pigwy, który można wykorzystać także jako bazę do prozdrowotnej nalewki.