Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Inteligentny dom – nowoczesne rozwiązania smart home

Inteligentny dom – nowoczesne rozwiązania smart home
Kalendarz Drukuj Kalendarz Udostępnij

Nowoczesne rozwiązania technologiczne w domu to nie tylko gratka dla miłośników nowinek. Zarządzanie sprzętem AGD z jednego smartfona jest wielką oszczędnością czasu. Dowiedz się, jak działają urządzenia w systemie Home Connect.

Co to znaczy inteligentny dom?

Smart domy można wyposażać w coraz nowocześniejsze urządzenia dostępne na rynku – innowacyjne sprzęty o wysokiej jakości ułatwiają codzienne życie użytkowników. Nowoczesny dom to inteligentny dom. Smart Home to nazwa określająca system połączonych urządzeń AGD, które działają w obrębie jednego systemu sterowanego przez smartfona lub tablet. System inteligentnego domu pozwala domownikom skomunikować się ze swoimi urządzeniami i wygodnie nimi sterować.

Założeniem koncepcji smart home jest zmaksymalizowanie funkcjonalności urządzeń AGD oraz podniesienie komfortu ich użytkowania. Choć opis działania systemu może brzmieć skomplikowanie, w rzeczywistości jest to niezwykle proste. A co najważniejsze – bardzo wygodne i stanowi duże ułatwienie w codziennych domowych obowiązkach.

Jak działają urządzenia w systemie inteligentnego domu?

Inteligentny dom pozwala Ci kontrolować urządzenia gospodarstwa domowego – od pralki i suszarki, przez zmywarkę, po piekarnik. Możesz nie tylko je włączać i wyłączać, ale również wybierać programy pracy, ustawiać urządzenia w tryb eco, regulować temperaturę czy czasomierze.

Inteligentny dom to przede wszystkim wielka wygoda. Wyobraź sobie, że odpoczywasz na kanapie po męczącym dniu – dzięki systemowi inteligentnego domu możesz kontrolować smartfonem pracę swoich urządzeń, nie podnosząc się z relaksującej pozycji. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby z poziomu aplikacji włączyć urządzenie podczas drogi powrotnej z pracy do domu. Gdy wrócisz, piekarnik będzie już nagrzany, a Ty będziesz w stanie szybko włożyć do niego potrawę i zoptymalizować czas przygotowania posiłku. Do swojego piekarnika możesz nawet wysłać z aplikacji przepis, według którego upiecze on Twoje ulubione danie.

System inteligentnego domu to także bezpieczeństwo – możesz zdalnie wyłączyć urządzenie, jeśli o tym zapomnisz. Jednocześnie zapewnia oszczędność pieniędzy – wyłączając niepotrzebnie działające urządzenia, obniżasz rachunki za prąd. System pozwala monitorować w aplikacji zużycie energii, dodatkowo wskazując urządzenia, które wykorzystują jej najwięcej.

Urządzenia AGD w systemie Home Connect BOSCH

Smart home - zdjęcie 1

Dzięki systemowi HomeConnect masz w aplikacji dostęp do różnorodnych funkcji, za pomocą których możesz sterować swoimi urządzeniami szybko i sprawnie. W portfolio produktów Bosch jest cała masa sprzętów AGD z systemem Home Connect:

  • piekarniki,

  • chłodziarki,

  • pralki,

  • suszarki,

  • odkurzacze,

  • płyty kuchenne,

  • okapy,

  • a nawet ekspresy do kawy.

Te urządzenia zapewniają zupełnie nowe oraz innowacyjne możliwości. Funkcja Home Connect Bosch nie wymaga od Ciebie posiadania dodatkowych czy specjalistycznych akcesoriów – wystarczy dostęp do WiFi przez router WLAN oraz oczywiście smartfon lub tablet. Aplikacja na te urządzenia jest bezpłatna i łatwa do skonfigurowania z urządzeniami Bosch.

Pralki i suszarki

Home Connect Bosch pozwala Ci osiągnąć wyższy poziom prania i suszenia ubrań. Możesz kontrolować pralkę i suszarkę za pomocą aplikacji, ustawiając odpowiednie programy, kontrolując czas pracy oraz włączając i wyłączając sprzęt wtedy, kiedy jest Ci wygodnie. W aplikacji znajdziesz informacje o etapie pracy urządzenia oraz otrzymasz powiadomienie o jej zakończeniu. Nie musisz więc ciągle myśleć o swoich ubraniach, nasłuchiwać i sprawdzać czy jeszcze się piorą lub suszą.

Smart home - zdjęcie 2

Jeśli potrzebujesz więcej argumentów na to, jak przydatny jest system Home Connect Bosch, przeczytaj: Dlaczego wygodniej obsługiwać pralkę przy użyciu smartfona?

Ekspresy do kawy

Funkcję Home Connect Bosch posiada także mniejsze urządzenie, choć niezwykle ważne do ratowania poziomu energii domowników – ekspres do kawy. Niezależnie od Twojego poziomu umiejętności przyrządzania kawy, dzięki Home Connect Bosch przygotujesz taką jak z prawdziwej kawiarni. Do uzyskania pysznej i aromatycznej kawy możesz wybierać sposób różnych metod jej parzenia. Aplikacja pozwala na stworzenie listy ze sposobami tworzenia ulubionych kaw. Dzięki temu nie musisz zapamiętywać, jaką kawę najbardziej lubią Twoi najbliżsi oraz goście. Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni przycisk w aplikacji, a najlepsza z możliwych kaw zostanie przygotowana. W aplikacji znajdziesz też informacje na temat ziaren różnych kaw, metod ich uprawy oraz wypalania. Żeby sprawić, że Twoja kawa będzie jeszcze lepsza lub żeby po prostu poznać nowe smaki, dodatkowo skorzystaj z aplikacji CofeeWorld. Znajdziesz w niej receptury parzenia kaw z Afryki, Ameryki Południowej, Stanów Zjednoczonych czy Australii.

Smart home - zdjęcie 2

Dowiedz się więcej o funkcji Home Connect w ekspresach do kawy Bosch

Dlaczego warto wybrać inteligentny sprzęt AGD?

Oprócz opisanych wyżej urządzeń, inteligentnym sprzętem AGD marki Bosch jest na przykład zmywarka, która w aplikacji Home Connect śledzi zużycie tabletek i przypomni Ci, że warto zrobić zakupy. Pomocne, prawda? W aplikacji Home Connect możesz też zarządzać pracą kuchennego okapu – zmienisz oświetlenie okapu według swoich potrzeb oraz nastroju. Inteligentne oświetlenie domu możesz mieć dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Twój smartfon czy tablet pozwoli Ci również zajrzeć do środka chłodziarki Bosch – to wszystko za sprawą innowacyjnych kamer umiejscowionych w jej wnętrzu. Uzyskujesz w ten sposób dokładne informacje o liczbie oraz rodzaju produktów w lodówce, co jest szczególnie ważne przed nieplanowanymi zakupami. A jeśli drzwi lodówki się nie domknęły, otrzymasz powiadomienie o tym fakcie. Home Connect Bosch to udogodnienia, które kiedyś były niewyobrażalne. Dzisiaj zarządzanie domowymi sprzętami to oszczędność czasu, energii i pieniędzy.

Smart domy to przestrzenie, w których możliwe jest także inteligentne sterowanie roletami czy inteligentne sterowanie ogrzewaniem – po prostu możesz zarządzać całym domem z poziomu smartfona.

Inteligentny dom to taki, w którym dzięki kontroli możesz poczuć się bezpiecznie. Odpowiada na Twoje potrzeby i pozwala wygodniej żyć. To taki dom, w którym czujesz się po prostu dobrze.