Przelicznik wartośći

Chce przeliczyć na

Kulki mocy Renaty

Opis wykonania

Kulki mocy - co kryje się pod tą enigmatyczną nazwą?

Cudowny zastrzyk energii i zdrowia, wypełniony orzechami, ulubionymi ziarnami i daktylami. Ta pyszna, szybka i łatwa w przygotowaniu przekąska znalazła już wielu amatorów. Spróbujcie koniecznie! 

Opis wykonania:

  1. W blenderze bardzo drobno zmiel orzechy z ziarnami, a następnie przesyp je do większej miski wraz z solą i przyprawami.
  2. Zmiel płatki owsiane i przesyp do osobnej miski.
  3. Na końcu zmiksuj namoczone wcześniej daktyle (wodę z moczenia odlej do szklanki, może się przydać później do rozrzedzenia masy), aż powstanie z nich gęsta i gładka masa.
  4. Do mieszanki orzechowej dodaj masę daktylową i wymieszaj w misce widelcem lub rękoma. Dodaj zmielone płatki owsiane, ugniatając całą masę – do momentu, aż przestanie kleić się do rąk, ale nadal pozostanie plastyczna.
    Zazwyczaj szklanka całych płatków owsianych jest wystarczająca, jednak zależy to od stopnia namoczenia i rodzaju użytych daktyli. Gdyby okazały się za suche – dodawaj po trochu wodę pozostałą z moczenia daktyli.
  5. Uformuj kulę ciasta i odstaw ją w misce do lodówki na minimum 15 minut, aż się schłodzi. W międzyczasie przygotuj dodatki do obtoczenia pralinek.
  6. Pralinki formuj w zwilżonych dłoniach. Na jedną kulkę przypada około jedna łyżka ciasta.
  7. Ozdabiaj kulki, wcześniej zwilżając je odrobiną wody i odkładaj na papier do pieczenia.
  8. Gotowe! Pralinki ułóż w papilotkach

Kulki mocy Renaty - zdjęcie 1

Kulki mocy Renaty - zdjęcie 2

Bosch do kuchni