Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza
Konkurs

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza Konkurs

Migdały

Migdały

W starożytności uważane były za symbol płodności, obecnie służą jako źródło bogatych składników odżywczych, które wspomagają prawidłowy rozwój organizmu. Zawierają wapń, magnez, błonnik i dużo większą ilość białka niż...

Czytaj więcej
Migdały
Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół

 

W starożytności uważane były za symbol płodności, obecnie służą jako źródło bogatych składników odżywczych, które wspomagają prawidłowy rozwój organizmu. Zawierają wapń, magnez, błonnik i dużo większą ilość białka niż orzechy. Ze względu na wysoką kaloryczność, szczególnie poleca się je sportowcom. Ponadto, migdały regulują wykorzystanie tlenu w organizmie, a to powoduje zwiększenie jego wydajności podczas wysiłku fizycznego.

Wśród przepisów z wykorzystaniem migdałów nie może zabraknąć wszelkiego rodzaju słodkich wypieków, a zwłaszcza ciastek.

 

Co zrobić z migdałów?

 

Najsłynniejsze ciasteczka biscotti pochodzą z Sycylii, jednak ciasteczka z migdałami chętnie pieczone są na całym świecie. Mielone migdały wykorzystuje się do przygotowania doskonale znanych wszystkim makaroników. W naszych przepisach znajdziesz sporo inspiracji i pomysłów na wypieki i ciasta z migdałami.

Migdały wykorzystuje się także podczas przygotowywania domowych batonów zbożowych i energetycznych. W wielu rodzinach w czasie świąt przygotowuje się wyśmienitą zupę migdałową, której warto spróbować.

 

Migdały – do czego jeszcze je wykorzystać?

 

Obecnie popularnym sposobem na wykorzystanie migdałów jest przygotowanie masła oraz napoju migdałowego. Masło jest alternatywą dla tego orzechowego z arachidów, a z kolei napój migdałowy – zamiennikiem mleka krowiego. Migdały w całości lub w płatkach można wykorzystać jako dodatek do owsianek, koktajli i smoothies. Będą składnikiem oraz jednocześnie dekoracją sałatek (zarówno warzywnych, jak i owocowych), naleśników, puddingów oraz deserów. Płatki migdałowe można wykorzystać również do panierowania mięsa (zamiast bułki tartej). Z kolei drobno zmielone migdały mogą być zamiennikiem mąki pszennej w przepisach.

 

Przepisy z migdałami:

 

  • Masło migdałowe
  • Mleko migdałowe
  • Owsiankę z migdałami
  • Batony bakaliowe
  • Babeczki cytrynowo-migdałowe