Przelicznik wartośći

Chce przeliczyć na

Mini pizza dla dzieci

Opis wykonania

Pizzę lubią wszyscy, i mali, i duzi. Jeżeli w dodatku z przygotowania pizzy uczynisz świetną zabawę dla swoich pociech, to gwarantuję że przy tej okazji z łatwością nakłonisz nawet największego niejadka do spróbowania zupełnie nowych i nielubianych wcześniej produktów.

Mini pizza dla dzieci - krok 1

Do dużej miski wsyp mąkę i drożdże, i dobrze wymieszaj. Następnie dodaj oliwę, sól i znowu wszystko dobrze wymieszaj.

Wyrabiaj ciasto przy pomocy robota kuchennego zaopatrzonego w hak do ciasta chlebowego i pizzy. Opcjonalnie możesz wykonać tę pracę ręcznie – w dużej misce wyrabiaj ciasto przy pomocy łyżki do czasu powstanie jednolita kula, a kiedy już wszystkie składniki dobrze się połączą, wyrabiaj ciasto przy pomocy dłoni, do czasu aż będzie gładkie i sprężyste.

Tak przygotowane ciasto odstaw do wyrastania w ciepłym miejscu, w przykrytej misce na 20–30 minut.

Mini pizza dla dzieci - krok 2

Kiedy ciasto odpoczywa, przygotuj dodatki, w tym sos pomidorowy. Jeżeli twoje dzieciaki nie lubią pomidorów lub zwykłego sosu, możesz użyć ketchupu lub mieszanki ketchupu i sosu pomidorowego lub passaty. W ten sposób przyzwyczaisz je do zdrowszych, ale nieco trudniejszych w odbiorze smaków.

Wyrośnięte ciasto podziel na małe i nieco większe kulki. Z małych przygotujesz uszy, a z dużych głowy naszych smakowitych stworków.

Następnie wszystkie porcje ciasta rozwałkuj lub rozgnieć dłońmi na równe okrągłe placki.

Mini pizza dla dzieci - krok 3

Aby stworzyć zarys głowy stworka dociśnij krawędzie mniejszych i większego placka w wybranym przez ciebie miejscu.

Na tak przygotowane podkłady dodaj sos pomidorowy, ser i dowolne dodatki, które pozwolą stworzyć fantazyjne buźki misiów, czy bajkowych skrzatów.

Świetnie w tej zabawie sprawdzają się świeże zioła, które mogą posłużyć za włosy, brody lub wąsy.

Mini pizza dla dzieci - krok 4

Takie mini pizze piecz w piekarniku rozgrzanym do temperatury 220 stopni przez ok. 5–8 minut do czasu aż ciasto się zarumieni, a pozostałe składniki ładnie przypieką.

Koniecznie poeksperymentuj w towarzystwie dzieciaków, to najlepszy sposób, aby polubiły „niejadalne” do tej pory produkty.

Bosch do kuchni