Przelicznik wartośći

Chce przeliczyć na

Ryż na mleku

Opis wykonania

Przygotowanie ryżu na mleku wcale nie musi być trudne – wystarczy dobrze dobrać proporcje składników i ulubione dodatki. Dziś proponujemy ryż gotowany na mleku z nektarynkami i czarnymi jagodami.

 1. W rondelku z nieprzywierającym dnem dodać odrobinę wody, by pokryła dno. Gdy woda zacznie się gotować, to dodać mleko i słodką śmietankę, a następnie opłukany pod bieżącą wodą ryż oraz cukier wanilinowy.

 2. Gotowanie ryżu na mleku wymaga ciągłej uwagi, bowiem mleko ma tendencję do przypalania, dlatego deser przygotowujemy na małym ogniu i mieszamy co jakiś czas. W międzyczasie przygotowujemy maliny.

 3. Jak ugotować ryż na mleku w piekarniku parowym Bosch? Wybieramy opcję parową, następnie program automatyczny „Wypieki i desery”, a następnie „Ryż na mleku”. Program trwa około 45 minut.

  Jak zrobić ryż na mleku po dodaniu owoców w opcji gotowania na parze? Uruchamiamy opcję gotowania na parze w 100⁰C i zostawiamy na około 5 minut.

 4. W przypadku deseru tradycyjnie przygotowanego na kuchence wystarczy pod koniec dodać owoce i delikatnie wymieszać, by nie rozpadły się na drobne kawałki.

  Wskazówka: zamiast świeżych owoców można użyć gotowych mrożonek.

 5. Podanie

  Ryż gotowany na mleku można podawać zarówno na ciepło, jak i na zimno. Szczypta mielonego cynamonu i kardamonu nadaje przyjemnych nut smakowych całości.

  Ryż na mleku dla dziecka uczulonego na białka mleka krowiego można opcjonalnie zrobić na bazie napoju kokosowego lub migdałowego.

Bosch do kuchni