Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Na słodko

Na słodko

Lekka kolacja na słodko – co przygotować? Kolacja wcale nie musi być wytrawna! To stereotyp, że ostatni posiłek przed snem nie powinien być słodki, a z kolei śniadanie lub...

Czytaj więcej
Na słodko
Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół

 

Lekka kolacja na słodko – co przygotować?

Kolacja wcale nie musi być wytrawna! To stereotyp, że ostatni posiłek przed snem nie powinien być słodki, a z kolei śniadanie lub drugie śniadanie warto przygotować z dodatkiem miodu, owoców czy cukru. Dlaczego by tego nie zamienić? Tym bardziej, że dietetycy podkreślają, że dla naszej masy ciała i zdrowia nie ma znaczenia fakt, o której godzinie zjadamy owoce czy słodkie dania. To całokształt naszej diety – to, co jemy przez cały dzień czy tydzień, ma przełożenie na to, ile ważymy i jakim zdrowiem się cieszymy.

Kolacja na słodko – przepisy od Akademii Smaku

Szukasz ciekawych inspiracji na kolację na słodko? Przepisy, które szczególnie polecamy to te, które często kojarzą się ze śniadaniem. Dlatego zacznij częściej przygotowywać na kolację na przykład naleśniki – i nie z wytrawnym, a z słodkim, twarożkowym nadzieniem. Bardzo smaczne na kolacje mogą być też naleśniki typu pancakes – mniejsze od tradycyjnych naleśników, ale bardziej delikatne, biszkoptowe. To także dobry wybór na kolację na słodko dla dzieci – na pewno polubią się z takim przepisem! Jednym z naszych ulubionych przepisów na kolację na słodko jest też ryż – ale z mango – koniecznie spróbuj! Jeśli z kolei wolisz na kolację kanapki – to przygotuj je, ale na słodko – z chlebkiem bananowym. Pasują do niego takie dodatki, jak dżem, masło orzechowe czy mus owocowy, a nawet zwykłe masło! To także lekka kolacja na słodko, którą pokochają nie tylko dorośli, ale również dzieci.