Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
TOP 10 przepisów miesiąca
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza
Konkurs

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza Konkurs

Rogaliki z nadzieniem

Rogaliki z nadzieniem

Rogaliki to rodzaj francuskichlub drożdżowych wypiekóww kształcie półksiężyców, zazwyczaj ze słodkim, czekoladowym lub owocowym nadzieniem. Świetnie sprawdzają się na śniadanie na słodko, a także deser. Francuskie rogaliki z nadzieniem...

Czytaj więcej
Rogaliki z nadzieniem
Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół

 

Rogaliki to rodzaj francuskich lub drożdżowych wypieków w kształcie półksiężyców, zazwyczaj ze słodkim, czekoladowym lub owocowym nadzieniem. Świetnie sprawdzają się na śniadanie na słodko, a także deser.

Francuskie rogaliki z nadzieniem – przepis

Przepis na rogaliki z ciasta francuskiego zaczynamy od rozwinięcia arkusza ciasta. Następnie zaczynamy zabawę w wycinanie trójkątów, które już wkrótce staną się pysznym śniadaniem na słodko. Na szerszą część/dół trójkąta wykładamy nadzienie – może być to łyżeczka masy czekoladowej, marmolady czy konfitury owocowej. Zaczynając od najszerszej części (spodu) trójkąta zawijamy / rolujemy go do góry, aż do wierzchołka. Na koniec mocno ściskamy brzegi, by zawartość nie wypłynęła podczas pieczenia. Wsadzamy do piekarnika na około 25 min w 180°C.

W ten sam sposób przygotujesz także drożdżowe rogaliki – różnicą jest tylko przygotowanie rodzaju ciasta i czas na jego wyrośnięcie. Czas pieczenia rogalików drożdżowych to 20 min w 180°C.

Nadzienie do rogalików

Jako nadzienie do rogalików sprawdzi się krem czekoladowy, marmolada lub gęsta konfitura. Przed przystąpieniem do przygotowania ciasteczek warto sprawdzić gęstość nadzienia – im gęstsze, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że wypłynie podczas pieczenia. Z tego względu warto unikać lejących i rzadkich dżemów. Doskonale za to sprawdzą się powidła. Do środka można również włożyć kawałki pokrojonych owoców, np. jabłek lub gruszek. Upieczone rogaliki można posypać cukrem pudrem. Smacznego!