Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

AGD dla opiekunów zwierząt

AGD dla opiekunów zwierząt
Kalendarz Drukuj Kalendarz Udostępnij

W domach, w których mieszkają zwierzęta, panuje wielka radość i jeszcze większy bałagan. Sierść znajduje się wszędzie – na podłodze, tapicerce mebli, łóżku i ubraniach. Właściciele kotów mogą ją znaleźć nawet na kuchennym stole. Jak poradzić sobie z tym problemem? Poznaj sprytne sposoby, dzięki którym usuniesz sierść z każdej tkaniny i powierzchni.

Sposoby na wszechobecną sierść kota i psa w domu

Wszystkie zwierzęta, które mają sierść, gubią ją w mniejszym lub większym stopniu. Aby ograniczyć jej ilość i utrzymać w mieszkaniu względny porządek, zastosuj kilka sprawdzonych rozwiązań.

 1. Regularnie szczotkuj pupila za pomocą odpowiednio dobranej szczotki – dzięki temu na meblach, ubraniach i podłodze wyląduje mniej sierści.
 2. Zawsze miej pod ręką rolkę do ubrań. W sklepach znajdziesz m.in. tanie rollery klejące, a także droższe modele do wielokrotnego użytku.
 3. Odkurzaj podłogi i meble wypoczynkowe specjalnym odkurzaczem do sierści. Urządzenie usunie włosie zdecydowanie szybciej i skuteczniej niż tradycyjne modele.
 4. Zamień zwykłą pralkę na urządzenie z funkcją pupil.

Odkurzacz do sierści – jaki najlepszy?

Większość odkurzaczy bez problemu usuwa sierść z podłogi. Kłopoty pojawiają się, gdy trzeba zebrać włosie z dywanu, wykładziny czy tapicerki mebli. Zwierzęca sierść mocno wczepia się w materiał, stawiając skuteczny opór podczas sprzątania. Dlatego zanim wybierzesz konkretny model odkurzacza, przyjrzyj się funkcjom i parametrom poszczególnych urządzeń.

Jakie cechy powinien mieć dobry odkurzacz do sierści?

 • Dużą moc – im większa moc, tym lepiej i szybciej poradzi sobie odkurzacz z usunięciem sierści.
 • Cichy tryb pracy – aby zapewnić komfort domownikom, jak również bojaźliwym zwierzakom.
 • Filtr HEPA – jego zastosowanie ograniczy reemisję zanieczyszczeń z wnętrza odkurzacza do pomieszczenia. Tym samym ułatwi życie właścicielom zwierząt i alergikom.
 • Długi czas pracy w przypadku odkurzacza bezprzewodowego – pozwoli posprzątać wszystko za jednym zamachem.
 • Długi kabel w przypadku odkurzacza przewodowego – umożliwi dotarcie do każdego zakamarka bez konieczności przepinania przewodu.
 • Dodatkowe wyposażenie w formie turboszczotki – w jej wnętrzu umieszczony jest wałek ze szczotkami, który obraca się przez cały czas pracy odkurzacza, umożliwiając skuteczne wyczesanie sierści z dywanów i wykładziny.
 • Końcówki do sprzątania tapicerki, szczelin i zakamarków (zwłaszcza jeśli w domu mieszka wszędobylski kot).

Odkurzacze Bosch Zoo’o ProAnimal

Z myślą o właścicielach czworonogów powstała linia odkurzaczy Bosch Zoo’o ProAnimal. W serii znalazły się trzy modele urządzeń: odkurzacz ręczny, z workiem i bezworkowy. Który z nich sprawdzi się w Twoim domu?

AGD dla opiekunów zwierząt 1

Bezprzewodowy odkurzacz ręczny Zoo’o ProAnimal

Pionowy odkurzacz Zoo’o ProAnimal jest zasilany akumulatorem, a przez to lekki i poręczny. Działa z taką samą mocą jak tradycyjne urządzenia, więc pozwala szybko i skutecznie rozprawić się z sierścią w domu.

Odkurzacz błyskawicznie usuwa zwierzęcą sierść dzięki zastosowaniu elektroszczotki AllFloor HighPower. Z jej pomocą można skutecznie odkurzyć wszystkie rodzaje podłóg, w tym trudne do wyczyszczenia dywany i wykładziny.

Bezprzewodowy odkurzacz Zoo’o ProAnimal zapewnia długi czas pracy, ale krótki cykl ładowania. To zasługa ultrawydajnej technologii litowo-jonowej, którą wykorzystuje w swoich urządzeniach marka Bosch. System SmartSensor Control monitoruje pracę odkurzacza i przypomina o konieczności wyczyszczenia filtra, gdy jest to naprawdę konieczne. Dzięki temu odkurzacz działa z maksymalną efektywnością przez cały okres eksploatacji.

Dzięki specjalnym końcówkom i akcesoriom łatwo dostosujesz odkurzacz do własnych potrzeb. Dodatkowa krótka rączka, adapter z rurą, pas na ramię i kilka rodzajów ssawek pozwolą wyczyścić każdą powierzchnię w domu, a także wewnątrz samochodu. To doskonała wiadomość dla osób, które nie wyobrażają sobie podróży bez ukochanego pupila.

Bezworkowy odkurzacz Zoo’o ProAnimal

Odkurzacz bezworkowy jest tani w utrzymaniu i łatwy w konserwacji. Zamiast regularnie wymieniać worki, wystarczy opróżnić ukryty pod obudową zbiornik. W odkurzaczach Zoo’o ProAnimal to banalnie proste – opróżnianie pojemnika na kurz zajmuje kilka sekund i odbywa się przez naciśnięcie jednego przycisku.

Odkurzacz bezworkowy Zoo’o ProAnimal szybko rozprawia się z sierścią dzięki systemowi AirTurbo. Specjalnie skonstruowana szczotka jednocześnie podnosi włosie dywanu i wciąga brud. Filtr HEPA zatrzymuje wewnątrz wszystkie zanieczyszczenia, zapewniając perfekcyjnie czyste i świeże powietrze.

Zoo’o ProAnimal z workiem

AGD dla opiekunów zwierząt 2

Odkurzacz Zoo’o ProAnimal z workiem to propozycja dla zwolenników tradycyjnych rozwiązań. Urządzenie gwarantuje najwyższy komfort pracy dzięki kilku dodatkowym funkcjom i ulepszeniom.

Bardzo długi przewód zapewnia aż 15 m zasięgu i rozwiązuje problem częstego przepinania kabla między gniazdkami. Worek AirFresh neutralizuje nieprzyjemne zapachy, m.in. zalegającej w nim sierści, a wydajny filtr dba o czystość wydmuchiwanego powietrza. Za skuteczną pracę urządzenia odpowiada połączenie mocnego silnika i specjalnych końcówek, a zwłaszcza turboszczotki ProAnimal do dogłębnego czyszczenia dywanów.

Pralka i suszarka z funkcją pupil, czyli skuteczne usuwanie sierści z ubrań

Zwierzęca sierść osiada nie tylko na meblach i podłodze, ale również na ubraniach domowników, kocach i pościeli. Tradycyjna pralka rzadko radzi sobie z jej usunięciem. Jeśli drażni Cię widok świeżo wypranych, pokrytych sierścią ubrań, sięgnij po skuteczniejsze rozwiązanie, czyli pralkę z funkcją pupil. Na czym polega jej działanie?

Zastosowanie funkcji pupil ma na celu rozluźnienie włókien tkanin, tak aby łatwiej usunąć wczepione w nią włoski. Podczas prania kilkukrotnie powtórzony zostaje cykl płukania i odwirowywania, któremu towarzyszy wysoka temperatura. Mimo dużej skuteczności funkcja pupil nie sprawdzi się w przypadku prania delikatnych tkanin. 

Jeśli szukasz urządzenia, które rozprawi się z niechcianymi zapachami i sierścią, ale zrobi to w delikatny sposób, wybierz pralkę Bosch z funkcją Active Oxygen.

Pralki z funkcją Active Oxygen

Technologia ActiveOxygen, opatentowana przez markę Bosch, pozwala odświeżyć ubrania bez użycia wody czy detergentów. Dzięki zastosowaniu aktywnego tlenu i zimnej pary wodnej z tkaniny zostają usunięte przykre zapachy, a także 99% bakterii. To idealny sposób, aby przywrócić świeżość tkaninom, które przesiąkły zapachem zwierząt, ale nie uległy zabrudzeniu.

AGD dla opiekunów zwierząt 3

Suszarka usuwająca sierść zwierząt

Z oczyszczeniem ubrań z sierści doskonale poradzi sobie suszarka bębnowa. Podczas cyklu suszenia sierść, kłaczki oraz inne drobne zanieczyszczenia są wydmuchiwane z tkaniny. Zamiast osadzać się na innych ubraniach, lądują w filtrze, który wystarczy opróżnić, gdy urządzenie zakończy pracę. Z powodzeniem wykorzystasz suszarkę do usunięcia sierści nie tylko ze swoich ubrań, ale też materiałowego legowiska, psiego kocyka czy szmacianych zabawek. Wyciągnięte z bębna pranie będzie idealnie suche, a przy tym gładkie i miękkie.

Dzięki sprytnym urządzeniom AGD życie z czworonogiem staje się znacznie łatwiejsze. Zamiast martwić się bałaganem i tracić czas na żmudne sprzątanie, można skupić się na tym, co naprawdę ważne – zabawie z ukochanym pupilem!