Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Czy pranie z suszarki jest pogniecione?

Czy pranie z suszarki jest pogniecione?
Kalendarz Drukuj Kalendarz Udostępnij

Zastanawiając się nad zakupem suszarki do prania, rozważamy jej wady i zalety – to oczywiste. Czasem pojawia się obawa, że wyciągnięte z suszarki pranie będzie pogniecione. Tymczasem właśnie ubrania suszone w suszarce często nie wymagają nawet prasowania. Trzeba tylko pamiętać o kilku ważnych rzeczach, które wspierają proces suszenia naszego prania tak, by było gotowe do złożenia i włożenia do szafy.

Suszarka i pralko-suszarka – jak działają?

Do wyboru mamy dwa rodzaje urządzeń, które suszą nasze pranie – suszarkę, albo pralko-suszarkę. Suszarka będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają większe mieszkania lub przewidzieli czy znaleźli miejsce na oddzielne urządzenie. Pralko-suszarka pozwala zaoszczędzić trochę przestrzeni, bo łączy dwa urządzenia w jednym.

Suszarki z pompą ciepła gwarantują delikatne i energooszczędne suszenie. I to w niższej temperaturze – nie ma obawy, że zbyt gorące powietrze zniszczy nasze ubrania.

Suszarka to jeszcze jedna bardzo ważna zaleta – gdy już się ją ma, nie musimy rozkładać oddzielnych suszarek, czy wieszać prania na balkonie i potem go składać. Mamy jedno urządzenie, które robi to za nas – sprawnie i bezpiecznie – no poza tym, że suche ubrania nadal musimy sami złożyć i schować do szafy. Ale to już czysta przyjemność!

Pralko-suszarka i suszarka są też dobrymi pomocnikami, bo potrafią same dobrać program prania i suszenia do stopnia zabrudzenia i rodzaju tkanin.

Jak suszyć pranie, aby uniknąć zagnieceń?

Zarówno suszarki, jak i pralko-suszarki marki Bosch zostały wyposażone w funkcje, które wspierają wygładzanie ubrań i zapobiegają powstawaniu zagnieceń. Jednak oprócz specjalnych funkcji jest jeszcze kilka zasad prania i suszenia ubrań, o których warto pamiętać.

Czy pranie z suszarki jest pogniecione?

  • Wyjmij pranie zaraz po skończonym cyklu

Pralka skończyła pranie? Nie zwlekaj i wyjmij je najszybciej, jak tylko możesz. Podobnie z praniem wysuszonym w suszarce, nie zostawiaj go w bębnie, bo wtedy będzie miało czas, by się pognieść.

  • Nie umieszczaj za dużo prania w bębnie suszarki

Zasada – co za dużo to niezdrowo – sprawdza się także w przypadku suszenia prania w suszarce. Jeśli umieścimy w bębnie za dużo ubrań, to mogą one ulec nadmiernemu gnieceniu.

Czy pranie z suszarki jest pogniecione?
  • Nie wiruj prania zbyt mocno

W zupełności wystarczy 1000–1200 obrotów, by pranie było dobrze odwirowane, ale   nienarażone na nadmierne pogniecenie.

  • Dobierz odpowiedni program suszenia

Wybrany przez nas program suszenia musi być zgodny z zawartością bębna. A jeśli nie wiemy, jaki dokładnie program dobrać lub nie mamy czasu się zastanawiać, możemy skorzystać w funkcji SmartDry, którą znajdziemy w suszarkach i pralko-suszarkach Bosch wyposażonych w technologię Home Connect. Wówczas pralka prześle do suszarki informację o parametrach ostatniego cyklu prania, a suszarka na podstawie analizy wielkości załadunku, rodzaju zakończonego programu prania oraz charakterystyki cyklu wirowania dobierze odpowiedni program suszenia.

Czy pranie z suszarki jest pogniecione?

Funkcje wspierające idealne suszenie bez zagnieceń

Zawsze też warto wykorzystać specjalne funkcje, które pomagają uniknąć zagnieceń. IronAssist to specjalny program, który wygładza zagniecenia z wykorzystaniem pary. A AutoDry automatycznie rozpoznaje, które pranie jest już suche. System SensitiveDrying dopasowuje sposób suszenia do typu tekstyliów i w ten sposób dba o to, by wysuszyły się idealnie. Możemy też wybrać tryby „Przeciw zagnieceniom” lub „Łatwe Prasowanie”, które sprawiają, że ubrania zachowują minimalną ilość wilgoci i można je łatwo wyprasować.

Jednym słowem – warto mieć takie wsparcie w codziennych obowiązkach w swoim domu!