

Okap kuchenny to kolejny niepozorny element wyposażenia naszej kuchni, przy wyborze którego możemy się trochę nagłówkować. Wiadomo, że ma spełniać swoją podstawową funkcję – zostawiać w kuchni tylko przyjemne i apetyczne zapachy, a te nieładne zabierać w siną dal. Oczywiście chcemy, żeby był cichy i najlepiej jeśli działa w niezauważalny dla naszych gości sposób. A jak dopasować go do naszej kuchni, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze okapu, czym się kierować? Poznajcie rodzaje okapów i ich cechy, a wszelkie wątpliwości znikną i będziecie mogli wybrać ten idealnie dopasowany do swoich potrzeb.
Okap kominowy – podkreśl nowoczesny charakter swojej kuchni
Okapy kominowe ciągle mnie zaskakują tym, jak łączą w sobie piękno i funkcjonalność. Są wykonane z najwyższej klasy materiałów – stali szlachetnej połączonej ze szkłem – i widać to w każdym milimetrze! Podkreślają indywidualny styl kuchni, dodając wnętrzu to coś. Okapy kominowe montowane są bezpośrednio na ścianie nad płytą grzewczą, więc sprawdzą się przede wszystkim w tak skomponowanych kuchniach.
Wyposażone w nowoczesne systemy filtracji bez trudu uporają się z nawet tymi uporczywymi zapachami, jak te ze smażonej ryby czy frytek. Co więcej, mogą służyć jako dodatkowe źródło światła przy przygotowywaniu potraw, bo są wyposażone w oświetlenie LED.
Okap kominowy możemy dopasować do charakteru naszej kuchni, wybrać bardziej klasyczny design ze stali szlachetnej, w kształcie litery T lub ukośny, płaski z pochyloną powierzchnią. Modele ze szkła są utrzymane w kolorze eleganckiej czerni lub neutralnej bieli. Rozmiary to 60, 80 lub 90 cm więc można jest bez trudu dopasować do płyty!
Okapy wyspowe – minimalizm i innowacja
Przechodzimy do okapów, które będę idealnym rozwiązaniem, dla wszystkich tych, którzy mają kuchnię z wyspą. Okapy wyspowe zostały zaprojektowane w taki sposób, by zagwarantować komfort, innowacyjne rozwiązania, a jednocześnie zachować minimalizm przestrzeni. Niezwykle ciche, gwarantujące maksymalną skuteczność przy minimalnym hałasie, są jednocześnie niezwykle wydajne i energooszczędne. Ten okap da sobie radę z zapachami niezależnie od rozmiaru kuchni.
Okapy szufladowe – niemal niewidoczny
Teraz czas na coś, czego nie widać. Jeśli nie chcesz, by coś zaburzało estetykę kuchni i marzysz o tym, żeby okap był niemal widoczny w przestrzeni, zdecyduj się na okap szufladowy. Taki okap jest montowany w szafce kuchennej, a płaski front urządzenia dopasowuje się do szafek. Okap uruchamia się jednym ruchem – wysuwając płaską część, działa bardzo cicho i efektywnie – usuwa nieprzyjemne zapachy, wilgoć i tłuszcz. Okapy szufladowe są dostępne w dwóch kolorach: srebrnym i srebrnym metalic i w dwóch szerokościach – 60 i 90 cm, dzięki temu bez problemu dopasujesz okap do wielkości płyty grzewczej oraz stylu wnętrza kuchennego.
Okapy wysepkowe – montuj, gdzie chcesz
Jeśli tym, czego potrzebujesz, jest swoboda planowania przestrzeni kuchennej – wybierz okap wysepkowy. To okapy całkowicie wbudowane w szafki kuchenne – mogą być montowane w ciągu szafek lub nad wyspą. Pracują zarówno w obiegu otwartym, jak i zamkniętym, zawsze wydajne, skuteczne – pozbywają się nieprzyjemnych zapachów ekspresowo. Jeśli pracują w trybie wywiewu powietrza na zewnątrz (obieg otwarty), filtrują powietrze za pomocą filtra przeciwtłuszczowego, który wychwytuje do 85% tłuszczu z oparów powstających podczas gotowania. To gwarantuje wysoką jakość powietrza i dzięki temu okapy wysepkowe sprawdzą się w każdej kuchni – małej, dużej, zamkniętej czy otwartej na salon. Można je kupić w rozmiarach 52 i 53 cm, w 3 wariantach kolorystycznych – antracyt, srebrny metalic oraz stal nierdzewna. Na pewno znajdziesz ten idealny!
![]() |
Okapy podszafkowe – pełna integracja
Czas na okap, który idealnie wkomponuje się w każdy projekt kuchni, sprawdzi się zarówno w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Montuje się go pod szafką wiszącą, a obsługa jest niezwykle wygodna – służą do niej wyłączniki suwakowe. Tutaj też nie musisz martwić się kolorystyką, bo niezależnie, czy wybierzesz szczotkowaną stal czy biel, okap wpasuje się idealnie. Także szerokość okapu została przemyślana perfekcyjnie – 60 cm to rozmiar idealny do każdej standardowej zabudowy.
Okapy podszafkowe mają bardzo dużą siłę wyciągu i eliminują zapachy z wysoką skutecznością. Pracują w trybie otwartym i zamkniętym, dzięki czemu wysoka jakość powietrza jest zawsze gwarantowana.
Data publikacji: 2022-10-18