Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Odkurzacz bezprzewodowy, nie tylko do domu (odkurzacz samochodowy)

Odkurzacz bezprzewodowy, nie tylko do domu (odkurzacz samochodowy)
Kalendarz Drukuj Kalendarz Udostępnij

Jak przyznają użytkownicy: odkurzacz bezprzewodowy to sprzęt AGD, w którym można zakochać się od pierwszego użycia. Przyciąga lekkością, poręcznością i łatwością dotarcia do trudno dostępnych zakamarków. Sprawdza się też jako odkurzacz bezprzewodowy samochodowy.

Jak wybrać bezprzewodowy odkurzacz do samochodu?

Jaki odkurzacz bezprzewodowy do samochodu wybrać spośród wielu różnorodnych modeli dostępnych na rynku? Zdecyduj się na sprzęt od sprawdzonego producenta oraz zwróć szczególną uwagę na kilka podstawowych parametrów.

1.     Czas pracy

W pierwszej kolejności sprawdź działanie akumulatora, czyli czas jego ładowania oraz pracy. Jeśli potrzebujesz sprzętu do niewielkiego samochodu, wybierz mały odkurzacz bezprzewodowy, który pracuje około 10 minut. Do większych pojazdów sprawdzi się sprzęt działający nieprzerwanie nawet 45 minut. Pamiętaj też, by czas ładowania nie był zbyt długi. 

2.     Moc

Moc to bardzo ważny parametr w przypadku sprzętów bezprzewodowych. Jeśli to możliwe, wybierz sprzęt z możliwością regulacji mocy, by dopasowywać ją w trakcie sprzątania do bieżących potrzeb.

3.     Obudowa

Choć odkurzacz bezprzewodowy wyróżnia się oryginalnym designem, to ważniejsza od jego estetyki jest trwała obudowa. Sprzęt tego typu narażony jest bowiem na obijanie się o podłogę i inne przedmioty.

4.     Waga

Użytkownicy decydują się na odkurzacz bezprzewodowy samochodowy ze względu na to, że jest poręczniejszą alternatywą dla tradycyjnych sprzętów. Musi być stosunkowo mały i lekki, by z łatwością utrzymać go w rękach przez dłuższy czas i docierać do trudno dostępnych miejsc.

Wskazówka: Odkurzacz bezprzewodowy samochodowy nie powinien ważyć więcej niż 2 kg.

5.     Zbiornik na zanieczyszczenia

Idealny pojemnik łatwo opróżnić, a do tego jest wystarczająco duży. Aby co chwilę nie przerywać pracy w celu wyczyszczenia zbiornika, zalecane są modele o minimalnej pojemności 0,3 litra.

Obejrzyj i wybierz: Odkurzacze ręczne Bosch

Odkurzacz bezprzewodowy samochodowy

Inne funkcje odkurzaczy samochodowych bezprzewodowych

Odkurzacz samochodowy bezprzewodowy to inwestycja na lata, dlatego oprócz dobrze dobranych podstawowych parametrów, ważne są też inne dodatkowe udogodnienia. Oto lista ciekawych rozwiązań dostępnych w wielu modelach.

·      Funkcja zbierania płynów umożliwi łatwe pozbycie się rozlanego soku, błota lub wody z roztopionego śniegu. 

·      Funkcja czyszczenia na mokro pozwala m.in. wyczyścić niewielkie plamy z tapicerki.

·      Stacja dokująca, czyli szybsza i wygodniejsza alternatywa dla ładowarki. Możesz mieć ją zawsze w jednym miejscu.

·      Wielorazowy filtr, który wystarczy regularnie czyścić pod bieżącą wodą bez konieczności wymieniania go na nowy.

·      Niestandardowe końcówki do różnego typu powierzchni np. szersza szczotka (do czyszczenia siedzisk), ssawki szczelinowe (które z łatwością dotrą do wszelkich zakamarków), elektroszczotki (np. do czyszczenia dywanów).

·      Podświetlenie LED, które umożliwia usunięcie kurzu nawet z zaciemnionych miejsc.

Ręczny odkurzacz bezprzewodowy sprawdzi się nie tylko do czyszczenia samochodu, ale też w domu. Z łatwością wyczyścisz nim ściany, sofy i inne tapicerowane powierzchnie oraz wszelkie zakamarki.

Wskazówka: Odkurzacz samochodowy bezprzewodowy poradzi sobie też z czyszczeniem materacy, które należy regularnie odkurzać. Dzięki takiej pielęgnacji przedłużysz ich żywotność.

To też Cię zainteresuje: Jak dbać o meble tapicerowane?

A może odkurzacz bezprzewodowy 3w1?

Przydałby Ci się poręczny odkurzacz bezprzewodowy nie tylko do samochodu, ale też do domu? Dodatkowo szukasz sprzętu, który ułatwi Ci czyszczenie podłóg na mokro? Postaw na odkurzacz bezprzewodowy 3w1.   

·      Jego podstawowa wersja to odkurzacz bezprzewodowy pionowy, który idealnie zbiera kurz ze wszystkich powierzchni i dotrze do trudno dostępnych miejsc np. pod szafami i łóżkami.

·      Po nałożeniu nakładki mopującej lub wałka zyskasz urządzenie, którym możesz w tym samym czasie odkurzać i myć podłogi.

·      W wersji bez rury zmieni się w wygodny odkurzacz ręczny do czyszczenia samochodu, ścian oraz tapicerki.

Jakie zalety odkurzacza bezprzewodowego 3w1 dostrzegają jego użytkownicy?

1.     Oszczędność x3: czasu, prądu oraz wody np. ze względu na możliwość jednoczesnego odkurzania i mycia podłóg.

2.     Wielozadaniowość: umożliwia on gruntowne posprzątanie całego domu od ścian, poprzez tapicerki, aż po różnorodne zakamarki. Dodatkowo można go zastosować do czyszczenia samochodu. Istnieją też odpowiednie modele do zbierania sierści zwierząt domowych.

3.     Łatwość przechowywania: odkurzacz bezprzewodowy 3w1 nie zajmuje dużo miejsca, a dzięki stacji dokującej zawsze możesz mieć go w jednym miejscu. To rozwiązanie sprawdzi się więc również w małych mieszkaniach.

Każdy sprzęt ma też swoje wady. Niektóre modele ze względu na słabsze ssanie nie poradzą sobie ze wciąganiem małych drobinek. Dla niektórych użytkowników minusem są też ograniczenia akumulatora, czyli możliwość wyładowania się tego sprzętu w trakcie sprzątania domu.

Odkurzacz bezprzewodowy 3w1 to dobre rozwiązanie dla osób, które bardzo często odkurzają i czyszczą podłogi na mokro. Przyda się też w przypadku konieczności szybkiego zebrania okruszków np. gdy mamy małe dzieci. Docenią go też właściciele zwierząt domowych.

Wbrew pozorom odkurzacz samochodowy bezprzewodowy sprawdzi się nie tylko w przypadku czyszczenia pojazdów. Możesz zastosować go również w domu. Co więcej, jeśli zdecydujesz się na model wielofunkcyjny, zapewnisz sobie sprzęt na lata, który poradzi sobie niemal ze wszystkimi zabrudzeniami w domu i samochodzie.