Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Odkurzacz pomocny nawet podczas mycia okien!

Odkurzacz pomocny nawet podczas mycia okien!
Kalendarz Drukuj Kalendarz Udostępnij

Czyste okna, kto z nas tego nie lubi? Choć mycie okien to dość pracochłonne zajęcie, efekty zawsze przynoszą dużo satysfakcji. A czy wiesz, że z pomocą odkurzacza możesz znacznie skrócić czas potrzebny na umycie okien, jak również zmniejszyć zużycie wody?

Na szybach, ramach okiennych i elementach je otaczających zbiera się mnóstwo kurzu i innych zanieczyszczeń. Zanim sięgniemy po miskę z wodą i szmatkę, warto przygotować sobie wcześniej grunt, usuwając kurz za pomocą odkurzacza z większości elementów okien - zamiast rozmazywać brud lub co chwilę wymieniać wodę na czystą. Oto newralgiczne miejsca, które warto odkurzyć przed standardowym myciem okien wodą.

1. Kratka wentylacyjna

Odkurzacz pomocny nawet podczas mycia okien! - zdjęcie 1

W pobliżu okien znajduje się zwykle kratka wentylacyjna odpowiedzialna za rotację powietrza w pomieszczeniu. Skoro mamy już w ręku odkurzacz i stopień warto ją zdemontować, odkurzyć i umyć. Jeśli w kratce znajdują się filtry warto sprawdzić ich stan, odkurzyć lub wytrzepać.

Odkurzacz pomocny nawet podczas mycia okien! - zdjęcie 2

2. Parapet

Parapety najczęściej myte są jako ostatnie w kolejności, bo podczas czyszczenia okien na nie chlapiemy. Dlatego warto odkurzyć je zanim przystąpimy do mycia okien wodą.

Odkurzacz pomocny nawet podczas mycia okien! - zdjęcie 3

3. Rama okienna

W ramach okiennych potrafią gromadzić się przeróżne zabrudzenia: kurz, suche liście, zaschnięte owady. Z drugiej strony w ramach znajdują się specjalne otwory, które są odpowiedzialne za odprowadzanie skraplającej się wody. Jeżeli zostaną zapchane - metalowe elementy okna mogą zacząć korodować. Szczeliny w ramach najprościej odkurzyć odkurzaczem z wąską końcówką.

Odkurzacz pomocny nawet podczas mycia okien! - zdjęcie 4

4. Szyba i uszczelki

Samą szybę również warto odkurzyć przed myciem. Z pomocą włochatej końcówki odkurzacza trwa to dosłownie chwilę, a pomoże nam uniknąć smug. Odkurzanie uszczelek chroni przed gromadzeniem się w trudno dostępnych narożnikach okna zbitego kurzu.

Odkurzacz pomocny nawet podczas mycia okien! - zdjęcie 5

Odkurzacz pomocny nawet podczas mycia okien! - zdjęcie 6

5. Żaluzje i zasłony okienne

Żaluzje to takie malutkie półeczki na kurz. Drewniane i bambusowe są szczególnie trudne w utrzymaniu w czystości. Zamiast żmudnego wycierania każdej listewki można wspomóc się odkurzaczem. To bardzo szybki i bezpieczny sposób - zapewniający idealne efekty.

Odkurzacz pomocny nawet podczas mycia okien! - zdjęcie 7

Odkurzaczem można odświeżyć również zasłony z tkaniny. Turboszczotka wywoła efekt delikatnego trzepania materiału. Pozbywając się kurzu z tkanin, ograniczamy osadzanie się go na innych powierzchniach w domu.

Odkurzacz pomocny nawet podczas mycia okien! - zdjęcie 8