Odkurzacz traci moc?

Odkurzacz traci moc?

Zacznę od dobrej informacji – jeśli chodzi o odkurzacze bezprzewodowe marki Bosch, to działają one cały czas z dużą wydajnością, a to dzięki silnikom, które pracują stabilnie, zgodnie z założonymi parametrami. Ale oczywiście może się tak zdarzyć, że macie poczucie, że odkurzacz traci moc. Powody mogą być trzy i na szczęście ze wszystkimi możemy uporać się sami! 

Zabrudzony filtr 

Jeśli filtr w odkurzaczu jest mocno zabrudzony kurzem, wówczas nasze urządzenie może nie pracować z pełną mocą. Sprawdźmy stan filtra i jeśli widzimy, że jest taka potrzeba – opróżnijmy go i oczyśćmy. 

Agnieszka czyści filtr odkurzacza

Zapełniony pojemnik na kurz

Warto także sprawdzić stan naszego pojemnika na kurz, jeśli jest pełny, musimy go opróżnić. W razie potrzeby możemy umyć pojemnik na kurz w ciepłej bieżącej wodzie. Po wymyciu trzeba zostawić go do wyschnięcia na co najmniej 24 godziny w temperaturze pokojowej. Do odkurzacza możemy go włożyć dopiero, gdy jest zupełnie suchy! 

Agnieszka czyści zapełniony pojemnik na kurz

Zapchana rura 

Sprawdźmy, czy we wnętrzu odkurzacza nie ma małych przedmiotów, które utrudniają przepływ powietrza. Jeśli coś utknęło w rurze  – możemy to usunąć długim patykiem, czy rączką od drewnianej łyżki. Możecie też zrobić tak jak ja – spojrzeć przez rurę jak przez lunetę, jeśli nic nie zakłóca Wam widoku, znaczy to, że rura jest czysta! 

Agnieszka sprawdza czy rura w odkurzaczu nie jest zapchana

Data publikacji: 2022-05-12