Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Odkurzacz traci moc? 

Odkurzacz traci moc? 
Kalendarz Drukuj Kalendarz Udostępnij

Zacznę od dobrej informacji – jeśli chodzi o odkurzacze bezprzewodowe marki Bosch, to działają one cały czas z dużą wydajnością, a to dzięki silnikom, które pracują stabilnie, zgodnie z założonymi parametrami. Ale oczywiście może się tak zdarzyć, że macie poczucie, że odkurzacz traci moc. Powody mogą być trzy i na szczęście ze wszystkimi możemy uporać się sami! 

Zabrudzony filtr 

Jeśli filtr w odkurzaczu jest mocno zabrudzony kurzem, wówczas nasze urządzenie może nie pracować z pełną mocą. Sprawdźmy stan filtra i jeśli widzimy, że jest taka potrzeba – opróżnijmy go i oczyśćmy. 

Odkurzacz traci moc 3

Zapełniony pojemnik na kurz

Warto także sprawdzić stan naszego pojemnika na kurz, jeśli jest pełny, musimy go opróżnić. W razie potrzeby możemy umyć pojemnik na kurz w ciepłej bieżącej wodzie. Po wymyciu trzeba zostawić go do wyschnięcia na co najmniej 24 godziny w temperaturze pokojowej. Do odkurzacza możemy go włożyć dopiero, gdy jest zupełnie suchy! 

Odkurzacz traci moc 1

Zapchana rura 

Sprawdźmy, czy we wnętrzu odkurzacza nie ma małych przedmiotów, które utrudniają przepływ powietrza. Jeśli coś utknęło w rurze  – możemy to usunąć długim patykiem, czy rączką od drewnianej łyżki. Możecie też zrobić tak jak ja – spojrzeć przez rurę jak przez lunetę, jeśli nic nie zakłóca Wam widoku, znaczy to, że rura jest czysta! 

Odkurzacz traci moc 2