Zeolith w zmywarce – co to jest i do czego służy?

Zeolith w zmywarce – co to jest i do czego służy?

Zmywarka jest naszym pomocnikiem w codziennych obowiązkach, nic więc dziwnego, że chcemy z niej wyciągać idealnie czyste i suche naczynia. Nie zawsze to się jednak udaje, a bywa i tak, że niektóre z naczyń wymagają dodatkowego wycierania. Takie niespodzianki nie zdarzają się, jeśli mamy w kuchni zmywarkę marki Bosch, która wykorzystuje opatentowaną technologię Zeolith.

Zeolith – wyjątkowy minerał 

zeolith jako technologia w zmywarce  

Zeolith to naturalny minerał, który ma zdolność absorbowania wilgoci i zamieniania jej w gorące powietrze. Dzięki niemu wilgoć powstała w fazie mycia przeistacza się w gorące powietrze, które później jest równomiernie rozprowadzane w systemie 3D. 

Wysuszy naprawdę wszystko? 

Bywają naczynia bardziej oporne na suszenie po umyciu w zmywarce – na przykład plastikowe miski i pojemniki. Wówczas po wyciągnięciu ich z urządzenia, musimy jeszcze przetrzeć je suchą ściereczką, zanim schowamy do odpowiedniej półki. To dodatkowa praca, której wcale nie chcemy wykonywać i na szczęście – wcale nie musimy! Silny, ale delikatny strumień powietrza dzięki technologii Zeolith skutecznie osusza wszystkie naczynia, nawet te z najbardziej trudnych do suszenia materiałów.

Skutecznie i z troską o środowisko 

To bardzo ważne, abyśmy ograniczali zużycie energii, a dzięki technologii Zeolith możemy zadbać o środowisko naturalne i oszczędzić prąd – gdyż cały cykl zmywania wymaga 20% mniej energii.

Data publikacji: 2022-05-12