Przelicznik wartośći

Chce przeliczyć na

Babeczki dyniowe na Halloween

Opis wykonania

Są takie dni w roku, kiedy liczy się tylko dobra zabawa i odpowiednia atmosfera. Halloween jednoznacznie kojarzy się z dynią i wokół tego sympatycznego warzywa wszystko się kręci. Dlatego w tym przepisie nie może zabraknąć dyni jako głównego składnika. Przy okazji jej twardą zewnętrzną część można wykorzystać do zrobienia świetnego lampionu.

Babeczki dyniowe na Halloween - krok 1

Połącz w misce robota kuchennego purée dyniowe z jajkami i olejem, w drugiej misce mąkę, cukier, proszek do pieczenia, sodę i sól, a potem wrzuć wszystko do jednej miski i wymieszaj łyżką.

Babeczki dyniowe na Halloween - krok 2

Masę wyłóż do silikonowych foremek. Cały trick z halloweenowymi babeczkami polega na tym, żeby użyć takiej foremki, która pozwoli uzyskać kształt podobny do malutkiej dyni, np. można użyć foremek do minibabeczek wielkanocnych i złożyć dwie babeczki w jedną dynię.

Babeczki potrzebują ok. 25–30 minut w piekarniku rozgrzanym do 180 stopni.

Babeczki dyniowe na Halloween - krok 3

Przygotuj masę – purée z dyni, serek mascarpone i miód zmiksuj blenderem na gładki krem.

Babeczki po wyjęciu z piekarnika napełnij masą dyniową.

Babeczki dyniowe na Halloween - krok 4

Teraz kolej na najlepszą część zabawy, do której polecam zaprosić dzieciaki – zdobienie babeczek!

Tutaj jedynym ograniczeniem jest Twoja fantazja. Ja proponuję użyć kolorowego lukru albo kremu, którym wypełniasz wnętrze babeczek. Jako ogonki świetnie sprawdzą się żelki. No i oczywiście kolorowe posypki to coś, czego nie może zabraknąć, tak samo jak żelkowych robaczków z oczami z ziarenek chia.

Bosch do kuchni