Przelicznik wartośći

Chce przeliczyć na

Babka ziemniaczana

Opis wykonania

Babka ziemniaczana pełna jest aromatów i smaków. Przygotowana z utartych surowych ziemniaków wymieszanych ze skwarkami ze świeżo stopionego boczku zapieczonych w piekarniku na złocisto-brązowy kolor.

Babka ziemniaczana - krok 1

Ziemniaki obierz ze skóry, a następnie zetrzyj na tarce o grubych oczkach. Ziemniaki umieścić w sitku nad miską, co znacznie ułatwi odsączenie nadmiarowych soków. Cały odsączony płyn zlej do osobnej miseczki i zachowaj na później.

Cebulę obierz i drobno posiekaj. Boczek pokrój w małą kostkę.

 

Babka ziemniaczana - krok 2

Na patelni podsmaż boczek, a kiedy wytopi się z niego tłuszcz, wrzuć cebulę, smaż do zeszklenia. Na koniec dodaj przeciśnięty przez praskę czosnek. Podsmaż 2 minuty. Zestaw z płyty grzewczej, odstaw do przestygnięcia

Babka ziemniaczana - krok 3

W misce robota kuchennego umieść starte ziemniaki, dodaj, jajko, sól, pieprz i cebulę z boczkiem, zamieszaj. Wsyp do masy mąkę i zamieszaj ponownie.

Z płynu wyciśniętego z ziemniaków zlej powolutku wszystko oprócz białego osadu z dna miski. Jest to skrobia ziemniaczana, którą należy dodać do masy i jeszcze raz całość wymieszać.

Babka ziemniaczana - krok 4

Piekarnik nagrzej do temperatury 200 stopni. Do posmarowanej masłem i posypanej mąką formy (może być, keksówka lub forma na małą babkę).

Babka ziemniaczana - krok 5

Piecz przez ok. 30 min, następnie zmniejsz temperaturę do 175 stopni. Piecz jeszcze 10 min.

Sprawdź patyczkiem, czy babka jest upieczona.

Bosch do kuchni