Przelicznik wartośći

Chce przeliczyć na

Chipsy z jarmużu

Opis wykonania

Odkryj tajemnicę zdrowych przekąsek z naszym przepisem na chipsy z jarmużu! Dowiedz się, jak zrobić czipsy z jarmużu, by były chrupiące i czym je doprawić, by smakowały wyśmienicie!

 1. Jak się robi chipsy z jarmużu? Na początku należy ze środka liści wyciąć nerw główny, a następnie porwać liście na mniejsze kawałki. Aby chipsy z jarmużu były chrupiące, potrzebujesz przede wszystkim mięsistych i dość twardych liści tego warzywa. Jarmuż najlepiej kroić nożem lub oderwać od łodyżek połówki liści. Całość myjemy w misce lub pod bieżącą wodą.

 2. By czipsy z jarmuży z piekarnika były chrupiące, należy je dobrze osuszyć, w przeciwnym razie zamiast chrupać, będą zwiędłe. Można to zrobić na dwa sposoby: wilgotne listki ułożyć na ręczniku kuchennym, a następnie przykryć je drugim i lekko docisnąć, by wchłonęły wodę. Drugim, szybszym sposobem jest użycie suszarki do sałaty, która dobrze odwiruje wodę.

 3. Jak zrobić chipsy z jarmużu? Listki warzywna układamy na blasze do pieczenia wyłożonej papierem do pieczenia tak, aby się nie dotykały. Należy je skropić oliwą z oliwek i posypać solą i pozostałymi przyprawami. Co ważne, jarmuż podczas pieczenia kurczy się, więc należy zwrócić uwagę, by nie porwać go na zbyt małe kawałeczki.

 4. Jak długo piec chipsy z jarmużu? Listki należy piec w rozgrzanym do 150 stopni piekarniku przez 5 minut, po czym obrócić je na drugą stronę. W cieplejszych miejscach jarmuż szybciej zbrązowieje. Piec przez kolejne 3 minuty i wyjąć, by ostygły. Pamiętaj, że czas pieczenia może zależeć od konkretnej temperatury i mocy piekarnika, dlatego warto obserwować chipsy podczas pieczenia, by nie przypalić.

  Wskazówka: Takie warzywne przekąski są świetną alternatywą dla smażonych w głębokim tłuszczu chipsów. Chipsy z jarmużu mają około 45 kcal na 100 gram produktu

 5. Z czym podawać chipsy z jarmużu? Dobrze smakują z hummusem, guacamole, salsą pomidorową, czy jogurtem.

  Chipsy z jarmużu z piekarnika dobrze się łączą jako dodatek do serów, zarówno miękkich, jak i twardych, a także gęstych dipów do chipsów. Przykładem może być ser blue cheese, który swoim pikantnym smakiem może kontrastować z gorzkawym smakiem chipsów z jarmużu. Dobrym wyborem może być także ser cheddar lub gouda, które swoją kremową konsystencją mogą łagodzić intensywny smak chipsów.

  Osoby gustujące w wyrazistych smakach powinny wypróbować przepis na chipsy z jarmużu z wędzoną papryką.

  Ta warzywna przekąska najlepiej smakuje kilka godzin po przygotowaniu. Chipsy z jarmużu należy przechowywać je w szczelnym, szklanym pojemniczku.

Bosch do kuchni