Przelicznik wartośći

Chce przeliczyć na

Francuski croissant

Opis wykonania

Podstawą francuskiego śniadania na słodko są rozpływające się w ustach, delikatne rogaliki, znane na całym świecie jako croissanty. Teraz możesz w prosty sposób przygotować je we własnej kuchni i zaskoczyć swoich bliskich.

Francuski croissant - krok 1

Do miski pokruszyć drożdże, dodać mleko, cukier, jajka, sól (szczypta) oraz 40 g masła. Wyrobić ciasto w robocie (mieszadłem spiralnym).

Francuski croissant - krok 2

Gdy ciasto będzie odchodziło od ścianek miski, przełóż je na stolnicę, posyp mąką, a następnie przykryj ściereczką i odstaw w ciepłe miejsce do wyrośnięcia.

Pozostałą część masła ułóż na folii spożywczej, przykryj drugim kawałkiem folii i uformuj ręką kwadrat o grubości 1 cm. Odstaw do lodówki na 20 minut.

Po tym czasie ciasto drożdżowe rozwałkuj na stolnicy tak, aby było dwukrotnie większe od wcześniej uformowanego w kwadrat masła. Masło ułóż na środku ciasta i złóż całość w kopertę.

Rozwałkuj ciasto na prostokąt o grubości ok. 1 cm, wałkując w jedną stronę. Tak przygotowane ciasto podziel na 3 części i schłodź w lodówce przez 1 godzinę.

Czynność powtórz trzykrotnie.

Francuski croissant - krok 3

Po tym czasie przełóż ciasto na stolnicę i rozwałkuj na grubość ok. 0,5 cm. Wytnij z niego trójkąty i zwiń w rogaliki.

Croissanty piecz w piekarniku przez 25–30 min w temperaturze 180 stopni.

Bosch do kuchni