Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Śniadanie na słodko

Śniadanie na słodko

Popularne we Włoszech, Francji czy Hiszpanii, ale raczą się nim również amerykańskie i polskie łasuchy. Pomysły na słodkie śniadanie totemat rzeka, a słodkie przepisy można by wymieniać bez końca....

Czytaj więcej
Śniadanie na słodko
Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół

 

Popularne we Włoszech, Francji czy Hiszpanii, ale raczą się nim również amerykańskie i polskie łasuchy. Pomysły na słodkie śniadanie to temat rzeka, a słodkie przepisy można by wymieniać bez końca. Ponieważ jednak w naszej kulturze śniadanie należy do najważniejszych posiłków w ciągu dnia, musi być ono sycące. Dlatego dobrym pomysłem będzie omlet na słodko lub klasyczne pancakes.

Pankaces na śniadanie – przepis

Klasyczne pancakes to tzw. naleśniki amerykańskie. Są puchate i niewielkich rozmiarów, układane jeden na drugim tworzą pyszny obraz. Do ich przygotowania potrzebna będzie mąka, jajko, maślanka, cukier puder, proszek do pieczenia, soda, olej roślinny oraz sól. Wszystkie składniki należy zblendować na gładką masę, której konsystencja powinna przypominać gęstą śmietanę. Pankaces smażymy na rozgrzanej patelni z dwóch stron. Najczęściej podaje się je z syropem klonowym, ale dodać do nich można niemal wszystko, w tym również owoce.

Śniadanie na słodko – przepisy inne

Innymi pomysłami na słodkie śniadania mogą być omlety z dżemem lub czekoladą, naleśniki z serem na słodko, a także croissanty czy musli z jogurtem i świeżymi owocami. Do słodkiego śniadania możemy przygotować własną granolę i wykorzystać konfitury zapasteryzowane w słoikach.