Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza
Konkurs

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza Konkurs

Antrykot

Antrykot

Antrykot – co to za mięso? Antrykot, z francuskiego międzyżebrze, to część mięsa wołowego, które, jak sama nazwa wskazuje, pozyskuje się z okolic przyżebrowych krowy. Przez koneserów uważany jest...

Czytaj więcej
Antrykot
Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół

 

Antrykot – co to za mięso?

Antrykot, z francuskiego międzyżebrze, to część mięsa wołowego, które, jak sama nazwa wskazuje, pozyskuje się z okolic przyżebrowych krowy. Przez koneserów uważany jest za jedno z najlepszych mięs.

Antrykot wołowy

Antrykot wołowy jest tuż obok rostbefu, najchętniej zamawianym kawałkiem mięsa. Posiada na swojej powierzchni charakterystyczny marmurek, czyli drobne przerosty tłuszczu, co decyduje o niezwykłej miękkości i soczystości mięsa. Można go spotkać w wersji z kością lub bez. Sprawdź nasze przepisy na wyśmienitego antrykota!

Rostbef czy antrykot?

Rostbef to obok polędwicy najdelikatniejsza część tuszy wołowej. Podobnie jak antrykot ma przerosty tłuszczu, jednak są one mniejsze. Jego powierzchnia jest bardziej jednolita w przeciwieństwie do antrykotu. Idealny dla osób, które nie przepadają za tłustym mięsem.

Jak przyrządzić antrykot?

W przypadku tego wymagającego mięsa trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim przed upieczeniem bądź usmażeniem antrykotu warto zamarynować mięso w ulubionych przyprawach, aby zyskało ziołowy posmak. Nie można też zapominać, że aby antrykot stał się miękki, potrzebuje dłuższej obróbki kulinarnej, a patelnia lub ruszt, na których mięso będzie przyrządzane, powinny być mocno rozgrzane. Dzięki temu wołowina ładnie zbrązowieje i uwolni się jej naturalny aromat. Ważne jest również, aby stek zawsze kroić w poprzek włókien.