Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Na co zwrócić uwagę wybierając piekarnik do zabudowy?

Na co zwrócić uwagę wybierając piekarnik do zabudowy?
Kalendarz Drukuj Kalendarz Udostępnij

Idealny i niezawodny piekarnik do zabudowy? To nie lada wyzwanie, bo oferta na rynku jest bardzo szeroka. Postaram się Wam jednak podpowiedzieć, na jakie podstawowe funkcje i cechy zwracać uwagę przy wyborze sprzętu AGD. Zobaczcie, czym się kierować, wybierając piekarnik do zabudowy.

Piekarnik do zabudowy – do jakiej kuchni?

Piekarniki do zabudowy szybko zyskują popularność w nowoczesnych kuchniach, coraz rzadziej decydujemy się na wolnostojące urządzenia. Lubimy, gdy nasza kuchnia tworzy spójną całość, a to gwarantuje nam dobrze dobrany piekarnik do zabudowy. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim sprawdźmy, czy wybrany przez nas model wtapia się w aranżację, współgra z szafkami kuchennymi i innymi sprzętami AGD. Ważne, żeby do nas pasował!

Srebrny czy czarny piekarnik do zabudowy?

Na to pytanie musimy sobie odpowiedzieć już na etapie projektowania kuchni! Kolor sprzętów AGD musimy uwzględnić na jak najwcześniejszym etapie, aby pasowały do mebli i charakteru naszego kuchennego wnętrza. Na tym etapie musimy także pamiętać o szerokości piekarnika – najczęściej wybieranym rozmiarem jest ten 60 cm, ale tutaj wszystko zależy od naszych potrzeb.

Nie będę ukrywać, że jeśli chodzi o kolorystyczne trendy – to czarne piekarniki królują – są eleganckie, podkreślają modny i nowoczesny charakter wnętrza. Jednak srebrne niewiele im ustępują i są wybierane równie chętnie, nadając kuchni wyjątkowy charakter.

Najważniejsze funkcje piekarnika

Bardzo ważne przy wyborze piekarnika są funkcje, których potrzebujemy w naszym codziennym gotowaniu. W piekarnikach marki Bosch znajdziemy ich bardzo wiele, a wszystkie wspierają perfekcyjne przygotowywanie potraw – musimy tylko wiedzieć, których najbardziej potrzebujemy. Oto krótki przegląd.

Pieczenie z użyciem pary wodnej

Jeśli chcemy gotować i piec na parze, warto pomyśleć o piekarnikach z funkcją pary. Z funkcją ParaPlus każda przygotowywana przez nas potrawa zyskuje jeszcze więcej smaku, staje się chrupiąca z zewnątrz i soczysta w środku. ParaPlus ułatwia odgrzewanie potraw, pieczenie ciast, ryb, mięs czy chleba. Gotowanie na parze gwarantuje nam przygotowywanie zdrowych i delikatnych posiłków.

Optymalne dopasowanie stylu pieczenia

W codziennym gotowaniu każdemu czasem przydaje się wsparcie. Wtedy szczególnie przydatna jest system PerfectChef. Jeśli na przykład nie wiesz, czy nie pamiętasz – jaka będzie optymalna temperatura dla przygotowanej przez Ciebie potrawy – PerfectChef pomoże Ci ją określić. Ten kuchenny pomocnik automatycznie określa optymalną temperaturę, rodzaj grzania i czas dla odpowiedniego rodzaju i wagi potrawy. To bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza gdy się spieszymy czy musimy zrobić wiele rzeczy w jednej chwili. A tak bywa w naszym domowym życiu bardzo często.

Łatwe czyszczenie piekarnika

A teraz to, co lubimy najbardziej – oszczędzanie czasu! Możemy zaoszczędzić go na sprzątaniu piekarnika. Wystarczy wybrać taki z EcoClean Direct. Wtedy wybierzesz samoczyszczący się piekarnik, który ogranicza Twój udział w czyszczeniu do minimum. Specjalna powłoka z ceramicznych mikrocząsteczek, która pokrywa ściany piekarnika dba o to, aby podczas przygotowywania potraw tłuszcz i resztki jedzenia nie przywierały do ścian, a można je było usunąć jednym ruchem ściereczki.

Innym sposobem na oszczędzenie czasu jest piekarnik z pyrolizą. To najbardziej zaawansowana i efektywna metoda czyszczenia piekarnika, która usuwa wszelkie zabrudzenia. W procesie pyrolizy piekarnik rozgrzewa się do 480°C, a cząstki jedzenia, tłuszcz i zabrudzenia zamieniają się w popiół, który można łatwo usunąć po tym, jak urządzenie ostygnie.

jak-wybrac-piekarnik-do-zabudowy-1

Poręczny i intuicyjny wyświetlacz

Muszę też zwrócić uwagę na wyświetlacz dotykowy TFT w piekarnikach marki Bosch. Nie ma dla mnie nic gorszego niż nieczytelne i nieintuicyjne wyświetlacze z menu w sprzętach, wbrew pozorom nie jest to takie rzadkie! A wyświetlacz TFT jest tak przejrzysty, że z łatwością da się znaleźć funkcje i ma się kontrolę nad przygotowaniem potraw. A obsługę menu pojmuje się w kilka sekund! 

jak-wybrac-piekarnik-do-zabudowy-2

Kontrola i wsparcie dzięki aplikacji Home Connect

A teraz coś, co bardzo mi się podoba. Zdalne obsługiwanie piekarnika. Jeśli chcesz mieć taką możliwość, rozważ zakup piekarnika z obsługą Wi-Fi i Home Connect. Wtedy możesz włączyć piekarnik w każdym momencie, na przykład, gdy wracasz do domu z pracy lub chcesz odgrzać posiłek, który masz w piekarniku i zrobić to na przykład oglądając telewizję w salonie.

jak-wybrac-piekarnik-do-zabudowy-3

To tylko niektóre funkcje, które znajdziesz w piekarnikach do zabudowy marki Bosch – więcej informacji znajdziesz tutaj. Pamiętaj, żeby dobrać piekarnik do swoich potrzeb. Powodzenia!