Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Zmywarka nie domywa naczyń – sprawdź zanim wezwiesz fachowca!

Zmywarka nie domywa naczyń – sprawdź zanim wezwiesz fachowca!
Kalendarz Drukuj Kalendarz Udostępnij

Wyciągasz ze zmywarki brudne, niedomyte naczynia? To może być wina uszkodzonej zmywarki, ale nie musi! Zanim wezwiesz fachowca, sprawdź kilka rzeczy, które mogły spowodować niedokładne mycie. 

Za dużo naczyń w środku 

Zmywarka nie domywa naczyń - 1

Jeśli włożysz do zmywarki zbyt dużo naczyń, wtedy pojawia się ryzyko, że nie wszystkie będą miały szansę idealnie się umyć. Zwłaszcza jeśli ułożysz naczynia nieumiejętnie - na przykład jedne na drugich - wtedy rezultaty nawet długiego programu nie będą zadowalające. Masz dużo naczyń do zmycia? Lepiej i ekonomiczniej będzie podzielić zmywanie na dwa cykle. 

Nieodpowiedni program zmywania 

Odpowiednio dobrany program to podstawa efektywnego zmywania. Jeśli naczynia są mocno zabrudzone, a my wybierzemy krótki, łagodny program to niestety efekty mogą nie być perfekcyjne. Jeśli na talerzach mamy zaschnięte resztki jedzenia lepiej wybrać dłuższy i mocniejszy program, by mieć pewność, że wszystko idealnie się wyczyści. 

Brudne filtry w zmywarce

Zmywarka nie domywa naczyń - 2

Częstym powodem gorszego działania zmywarki są zapchane filtry. Wtedy urządzenie nie jest w stanie efektywnie  odciągać brudnej wody i ewentualnych zanieczyszczeń, które znajdowały się na naczyniach. Wystarczy zdemontować filtry, wyczyścić je w zlewie i ponownie zamontować. Warto również sprawdzić czy otwory na ramionach spryskujących zmywarki są drożne. Czyszczenie zmywarki warto robić raz na kwartał. Można do tego użyć specjalnych płynów do czyszczenia zmywarki.