Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Ciasto z warzyw

Ciasto z warzyw

Niech Was nie zwiodą warzywne składniki. Ciasto z warzyw bowiem może być… słodkie i pyszne jak każde inne. Brownie fasolowe czy piernik pomidorowy to ciekawe pomysły na wykorzystanie domowych...

Czytaj więcej
Ciasto z warzyw
Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół

 

Niech Was nie zwiodą warzywne składniki. Ciasto z warzyw bowiem może być… słodkie i pyszne jak każde inne.  Brownie fasolowe czy piernik pomidorowy to ciekawe pomysły na wykorzystanie domowych zapasów. Co więcej, poszczególne warzywa posiadają charakterystyczne, pozytywne właściwości. Pomidory pomagają piernikowi rosnąć i wpływają na jego wilgotność, pozostając niewyczuwalne w smaku. Fasola w brownie natomiast jest w stanie zastąpić mąkę, dlatego to dobre rozwiązanie dla osób na diecie bezglutenowej. W dodatku ciasto z fasoli zyskuje sporą ilość potrzebnego nam białka. Jednak jednym z najpopularniejszych i najprostszych ciast na bazie warzyw jest ciasto marchewkowe.

Ciasto marchewkowe

Słodkie, puszyste i wilgotne – takie jest ciasto z marchewki. Szczególnie popularne w krajach anglosaskich, w ostatnim czasie mocno przyjęło się również w Polsce. Ciasto marchewkowe powstaje z połączenia składników mokrych i suchych, a samą marchewkę należy zetrzeć się na grubych oczkach. Można je posypać z wierzchu płatkami migdałowymi, a także polać lukrem. Niektórzy przygotowują do niego krem z białego sera. Z ciastem marchewkowym świetnie komponują się przyprawy korzenne i orzechy, przełamujące nieco słodycz marchwi. Piec je można zarówno w prostokątnej, jak i okrągłej formie.