Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Herbaty

Herbaty

Kiedy za oknem brzydka pogoda z jeszcze większą chęcią sięgamy po jeden z ulubionych napojów naszych rodaków – gorącą herbatę. Czarna z cytryną i cukrem, a może z dodatkiem...

Czytaj więcej
Herbaty
Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół

 

Kiedy za oknem brzydka pogoda z jeszcze większą chęcią sięgamy po jeden z ulubionych napojów naszych rodaków – gorącą herbatę. Czarna z cytryną i cukrem, a może z dodatkiem soku malinowego – która Ciebie rozgrzewa najbardziej? A może najczęściej pijesz herbaty zielone, ziołowe, wieloowocowe albo mieszanki herbat? Herbata idealnie sprawdza się także w upalne dni – po dodaniu kostek lodu, mrożona herbata wspaniale orzeźwia. To jeden z przykładów na nietradycyjne przygotowanie herbaty – więcej z nich z najdziesz w tej zakładce Akademii Smaku. Mamy dla Ciebie przepisy na herbatę, które pozwolą Ci uzyskać wyjątkowy smak naparu. Bo herbata nie musi być nudna i ciągle taka sama!

Herbaty owocowe czy czarna herbata? Ty wybierasz!

Herbata to napój doskonały na każdą porę roku i dnia. Rano pobudza, wieczorem uspokaja. Latem mrożona herbata doskonale orzeźwi, a zimą – z dodatkiem miodu i cytryny – rozgrzeje i przyczyni się do wzmocnienia odporności. Wyjątkowe właściwości herbaty dodatkowo sprawiają, że wpływamy na swoje zdrowie – zawiera ona bowiem ogrom przeciwutleniaczy, czyli związków przeciwdziałąjących starzeniu się komórek organizmu.

Jakie rodzaje herbaty lubisz najbardziej?

Osoby lubiące herbatę mogą się cieszyć – w końcu w sklepach mają do wyboru wręcz nieograniczone pod względem liczby rodzaje herbaty. Więcej o nich dowiesz się z artykułu Rodzaje herbat świata. Już sama czarna herbata występuje w wielu odmianach i połączeniach smakowych. Herbaty owocowe także – do wyboru mamy wiele pojedynczych aromatów, jak i gotowych, wyjątkowo skomponowanych mieszanek nie tylko współgrających ze sobą pod względem smaku, ale i właściwości. Ale należy pamiętać, że każda herbata wymaga odpowiednich warunków przygotowywania. A czy Ty zwracasz uwagę na to, jak parzyć herbatę, by wydobyć z niej najlepszy aromat? Zapoznaj się z naszymi przepisami i zaparz herbatę według podanych w nich kroków – na pewno odczujesz różnicę w aromacie i działaniu tego napoju. Co ciekawe, nieodpowiedni sposób parzenia nie tylko wpływa na smak herbaty, na przykład nadaje jej gorzkości, ale też może niwelować jej prozdrowotne lub pobudzające działanie. Aby temu zapobiec i korzystać z herbacianej przyjemności w pełni, koniecznie naucz się jak parzyć herbatę w zależności od jej odmiany. Nasze ulubione to rozgrzewająca herbata zimowa oraz aromatyczna i orientalna herbata z mieszanką chai masali.