Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Meble kuchenne na wymiar – kiedy to się opłaca?

Meble kuchenne na wymiar – kiedy to się opłaca?
Kalendarz Drukuj Kalendarz Udostępnij

Wiele osób zastanawia się, czy nie zrezygnować z gotowych zestawów mebli dostępnych w sieciowych sklepach i nie zdecydować się na zamówienie mebli kuchennych, które są robione na wymiar. Podpowiadamy, kiedy taki ruch będzie się opłacać!

Meble na wymiar - zdjęcie 1

Meble na wymiar – największe zalety

Meble na wymiar dają możliwość pełnej personalizacji i odnowienia wyglądu kuchni. Tylko do Ciebie będzie należał wybór rodzaju wykończenia, użytych wzorów, typu blatów oraz obić kuchennych mebli. To też wymarzona alternatywa dla osób, które w popularnych sklepach meblowych nie mogą znaleźć niczego godnego uwagi. Oczywiście nie ma obowiązku tworzenia zabudowy meblowej od postaw - możesz śmiało zamówić jeden wybrany mebel, który wpisze się w dane wnętrze, np. szafkę narożną. Wystarczy wybrać model z dostępnych prototypów i poprosić o dostosowanie go do wymiarów Twojej kuchni.

Potrzebujesz dużej dawki wnętrzarskich inspiracji? Przeczytaj artykuł: Planowanie kuchni - jak dobrać meble i AGD?

Kiedy warto wziąć pod uwagę nowoczesne meble kuchenne na wymiar?

Meble na wymiar - zdjęcie 2

Co konkretnie zyskujesz, wybierając meble kuchenne na wymiar? Zapoznaj się z zebranymi przez nas argumentami, a poczujesz, że meble na zamówienie są właśnie dla Ciebie!

 • Meble pasujące do stylu wnętrza i użytkowników – skorzystaj z zabudowy z sieciówki jako inspiracji, ale dopasuj detale do własnych preferencji.

 • Unikalne wyposażenie – istnieje naprawdę mała szansa, że ktoś zamówi dla siebie identyczny zestaw szafek. Meble na wymiar to synonim oryginalności.

 • Funkcjonalną kuchnię – meble na zamówienie pozwalają wykorzystać każdy centymetr wolnej przestrzeni. Unikniesz w ten sposób m.in. „upychania” zastawy i kuchennych przyrządów w za małych szafkach, a przy tym zmyślnie zagospodarujesz mało ustawną kuchnię (np. z dużymi skosami).

 • Wygodę użytkowania – już nie musisz borykać się z zawieszonymi zbyt wysoko górnymi szafkami. Brak konieczności podskakiwania za każdym razem, kiedy chcesz schować talerze przełoży się na przyjemne korzystanie z funkcjonalnej kuchni.

 • Dopasowanie do wystroju innych pomieszczeń – to ważny argument w momencie, w którym chcemy zrobić remont kuchni otwartej na jadalnię lub salon.

 • Wolność wyboru – możesz zamówić kilka mebli zamiast całego dostępnego zestawu. To świetna opcja, jeśli chcesz jedynie uzupełnić lub odświeżyć wystrój kuchni.

Meble kuchenne na wymiar – cena

Meble na wymiar - zdjęcie 3

Kiedy zastanawiasz się nad meblami kuchennymi na wymiar, ważnym argumentem zazwyczaj okazuje się cena. Meble zamówione u stolarza i wyposażone w zindywidualizowane rozwiązania bywają dużo droższe od gotowych zestawów prosto ze sklepu. Z czego wynika wyższa cena mebli na wymiar oraz dłuższy czas oczekiwania na realizację zamówienia? Powodów jest kilka.

 1. Płacimy nie tylko za samą formę mebla. Za wysoką ceną stoją przede wszystkim: jakość użytych materiałów, staranność wykonania i wiedza fachowca (stolarza), który dogląda procesu powstawania mebla na każdym etapie projektu. 

 2. W przypadku mebli na wymiar nie mamy do czynienia z masową, taśmową produkcją. Podczas tworzenia zabudowy kuchennej współpracujemy z małym gronem specjalistów, którzy często mają duże obłożenie i mało wolnych terminów.

 3. Wieloelementowe zestawy wymagają większego nakładu pracy i materiałów, są więc siłą rzeczy droższe.

 4. Jakość tworzyw ma szczególne znaczenie, jeśli mówimy o rodzajach blatów (kamienny zawsze będzie droższy od modelu wykonanego z konglomeratu) i frontach kuchennych. Fronty meblowe na wymiar potrafią kosztować niedużo (najpopularniejsza, ale i najmniej trwała płyta laminowana) lub być bardzo kosztowne (lite drewno i fornir, które przetrwają lata i można je pięknie rzeźbić). Na środkowej półce cenowej plasują się foliowane płyty MDF. Pamiętaj, że za każdą dodatkową usługę trzeba będzie zapłacić, np. za szczotkowanie czy patynowanie metalowych wstawek we frontach.

 5. Wnętrze zabudowy szafkowej to ostatni czynnik, który ma wpływ na cenę. Szuflady, kosze narożne, niezawodne prowadnice czy dodatkowe oświetlenie LED na pewno znajdą odbicie w kosztach projektu.

Chcesz zamówić meble na wymiar? Sprawdź dostępne opcje

Nosisz się z myślą, aby zamówić meble na wymiar u konkretnego wykonawcy? Nie pomijaj ważnego kroku! Koniecznie dowiedz się, czy wykonuje on same fronty do mebli, czy zajmuje się także meblami do zabudowy. Bardziej wszechstronnego specjalistę warto wybrać wtedy, kiedy chcesz mieć wbudowany sprzęt AGD. Jednym z takich urządzeń niezbędnych w kuchni jest zmywarka do zabudowy. Jakie korzyści płyną z wyboru omawianego sprzętu?

 1. Zmywarki do zabudowy Bosch mogą zostać zamontowane pod blatem lub w szafce na wysokości wzroku – kibicujemy Twojej potrzebie personalizacji wnętrza.

 2. Pomimo niepozornych rozmiarów (szerokości do wyboru: 45 cm i 60 cm) zmywarki do umieszczenia w zabudowie są bardzo pojemne. Nawet ta o mniejszych wymiarach zmyje do 10 kompletów zastawy kuchennej. To całkiem sporo, prawda?

 3. Zmywarki modułowe Bosch pasują szczególnie do słupków i wysepek kuchennych. Z łatwością połączysz je z innymi potrzebnymi urządzeniami AGD, np. piekarnikiem. Co ważne, zmywarki kompaktowe posiadają metalowy przód z panelem sterującym, nie ma więc potrzeby montażu frontu meblowego.

Meble kuchenne na wymiar, pomimo sporej ceny i konieczności oczekiwania, pozwolą Ci uzyskać nietuzinkowy, a przy tym bardzo praktyczny wystrój kuchni. Szafki dopasowane co do centymetra, wytrzymałe blaty, pomysłowe systemy wewnętrzne oraz fronty dekorowane według Twojego pomysłu będą towarzyszyć Ci przez lata.