Krokiety
Koncepcja krokietów jest prosta: ciasto naleśnikowe, farsz oraz panierka. Gotowe krokiety są chrupiące na zewnątrz i miękkie w środku. Jednakże jest to czasochłonne danie, ze względu na konieczność usmażenia...
Czytaj więcej
Koncepcja krokietów jest prosta: ciasto naleśnikowe, farsz oraz panierka. Gotowe krokiety są chrupiące na zewnątrz i miękkie w środku. Jednakże jest to czasochłonne danie, ze względu na konieczność usmażenia naleśników, przygotowania i wystudzenia farszu, zawijania naleśników, a następnie ich panierowania i smażenia. Mimo wielu czynności, wbrew pozorom są one proste, a smak gotowych krokietów wynagradza włożony w ich przygotowanie wysiłek.
Farsz do krokietów
Większość z nas doskonale zna smak krokietów z mięsem. Kojarzą się one z dzieciństwem i imprezami, gdzie często pojawiają się jako ciepłe danie. Możliwości przygotowania farszu do krokietów jest znacznie więcej. Nadzienie do krokietów można przygotować z samych grzybów, z mięsa z dodatkiem grzybów, z mięsa z dodatkiem kapusty, z białym serem i szpinakiem, z białym serem a’la ruskie, z pieczarkami i serem żółtym, który po podgrzaniu przyjemnie się ciągnie.
Krokiety często podawane są również na wigilię. Skrywają wtedy w środku nadzienie z kapustą i grzybami, a towarzyszy im ciepły barszcz czerwony.
Jak zawijać krokiety?
W zależności od doświadczenia w kuchni to może być najtrudniejsza część przygotowania krokietów. Farsz najlepiej rozsmarować równomiernie na całej powierzchni naleśnika. Następnie złożyć brzegi do środka tak by powstał prostokąt. Od strony dłuższego brzegu stopniowo roluje lub składa się naleśnik, aby otrzymać odpowiedni kształt. Jednocześnie podczas zawijania warto przytrzymać krótsze brzegi, by farsz nie wypadał.