Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Sałatka z jajkiem

Sałatka z jajkiem

Sałatki z jajkiem są świetne na co dzień i od święta. Jajka wspaniale komponują się nie tylko z warzywami i mięsem, lecz także z owocami, np. z jabłkiem. Warto...

Czytaj więcej
Sałatka z jajkiem
Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół

 

Sałatki z jajkiem są świetne na co dzień i od święta. Jajka wspaniale komponują się nie tylko z warzywami i mięsem, lecz także z owocami, np. z jabłkiem. Warto pamiętać, że jajko jest źródłem pełnowartościowego białka oraz witamin i lecytyny wspomagającej wątrobę. Sałatka z jajkiem, pomimo że kojarzy się zwykle z kalorycznym majonezem, może być dietetycznym i lekkostrawnym posiłkiem.

Sałatka z jajkiem – przepis wegetariański

Taka jest właśnie sałatka z jajkiem na twardo i brokułem – idealny pomysł na obiad lub kolację. Wystarczy, że podzielisz i ugotujesz brokuł na parze, a jajka ugotujesz na twardo, obierzesz i podzielisz na ćwiartki. Następnie należy opłukaną i pokrojoną na ćwiartki sałatę poukładać w miseczkach, a na niej jajka i brokuły, a także kukurydzę. Tak przygotowaną sałatkę podawaj z sosem cesarskim i tartym parmezanem. Poniżej znajdziesz różnorodne pomysły na sałatkę z jajkiem. Smacznego!