Bulion warzywny
Rosół na bulionie warzywnym może być równie smaczny, jakten mięsny. Trzeba tylko dobrze dobrać warzywa iprzyprawy, by nasz wegański rosół był bardzo esencjonalny. Jak zrobić bulion warzywny? Podstawą...
Czytaj więcej
Rosół na bulionie warzywnym może być równie smaczny, jak ten mięsny. Trzeba tylko dobrze dobrać warzywa i przyprawy, by nasz wegański rosół był bardzo esencjonalny.
Jak zrobić bulion warzywny?
Podstawą rosołu na bulionie warzywnym są oczywiście warzywa z grupy włoszczyzny – marchew, seler korzeniowy, korzeń pietruszki, ziele pietruszki i lubczyku. Do tego warto dodać ziele angielskie, oczywiście nieco soli oraz pieprzu (najlepiej świeżo mielonego). A teraz uwaga – wegański rosół, by miał nutkę „mięsnego” smaku (umami), potrzebuje magicznego składnika w postaci sosu sojowego. Jego dodatek zapewni nam smak rosołu „jak u mamy”, ale jednak w wersji nowoczesnej.
Zupa na bulionie warzywnym – co warto przygotować?
Sam rosół na bulionie warzywnym, jeśli będzie gotowany długo i będzie zawierał dużo aromatycznych warzyw oraz przypraw, może być bardzo smaczny. Ale najczęściej gotujemy go po to, by w kolejnym kroku przygotować zupę. Na bulionie warzywnym mogą powstawać różnorakie zupy – fakt, że nasz rosół jest wegański, nie powinien nas w żaden sposób ograniczać.
Zanim jednak zaproponujemy kilka naszych ulubionych zup na warzywnym bulionie, musimy odpowiedzieć na pytanie, ile gotować bulion warzywny! A to istotna kwestia, bo im dłużej będzie się on gotował, tym więcej aromatu można z niego uzyskać. Na przykład rosół na mięsie już po około godzinie gotowania może być wystarczająco esencjonalny, zaś w przypadku rosołu wegańskiego minimum czasu gotowania to 3 godziny. Następnie można przygotować wiele pysznych dań – zarówno zupy, jak i risotta czy pasztety. Skorzystaj z poniższych przepisów na dania z bulionem warzywnym.