Przelicznik wartośći

Chce przeliczyć na

Dyniowe kulki na Halloween

Opis wykonania

Pomarańczowe ciastka w kształcie dyni idealne na Halloween.

Przekąski idealne na imprezę z okazji Halloween.

Opis przygotowania:

  1. Pomarańczę sparz wrzatkiem a następnie zetrzyj skórkę i wyciśnij sok.
  2. W garnku podgrzej sok, skórkę, żelatynę, żółtka i cukier. Gdy pojawią się bąbelki mieszaj całość nieustannie i podgrzewaj na małym ogniu ok. 10 minut aż zacznie gęstnieć.
  3. Następnie odcedź przez sitko w celu usunięcia miąższu oraz skórki. Do ciepłej mieszanki dodawaj małe kawałki masła cały czas mieszając aż do osiągnięcia jednolitej konsystencji. Całość odstaw do przestudzenia.
  4. Puree, miód, masło, migdały oraz cynamon podgrzej w garnku. Doprowadź do wrzenia i gotuj na małym ogniu 1-2 minuty. Po zdjęciu z ognia dodaj płatki owsiane i dokładnie wymieszaj. Odstaw do wystudzenia. Gdy masa nie będzie parzyć rąk, formuj kulki przypominające dynie i nabijaj je na patyczki.
  5. Włóż kulki do lodówki. Gdy polewa zacznie tężeć, wyciągnij kulki z lodówki i polej je polewą. Aby warstwa polewy była grubsza i w bardziej intensywnym kolorze, polewaj kulki kilkukrotnie, w przerwach wsadzając je do lodówki. Dynie możesz przyozdobić na np. kształt duszków za pomocą gotowej masy cukrowej.

TIP

  • Puree z dyni to ugotowana i zmiksowana dynia z dodatkiem wanilii.
  • Masło możesz zamienić na olej roślinny, a żelatynę na agar.

TIP TECHNICZNY

  • Gotowanie na gazie to doskonały sposób na przygotowanie posiłków. Jednak regulacja płomienia może budzić wątpliwości. Co tak naprawdę oznacza: gotować na średnim ogniu? Dzięki płytom FlameSelect bez trudu wybierzesz właściwą wartość grzania. Do przygotowania ciasteczek dyniowych skorzystaj z niskich poziomów mocy: 1-3.

Bosch do kuchni