Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Przyjęcie dla dzieci

Przyjęcie dla dzieci

Przyjęcie, a zwłaszcza urodzinowe, dla dzieci jest bardzo ważne. Na szczęście w prosty sposób można prawić by było wyjątkowe i niepowtarzalne. Jak zorganizować przyjęcie dla dzieci? Organizację przyjęcia najlepiej...

Czytaj więcej
Przyjęcie dla dzieci
Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół

 

Przyjęcie, a zwłaszcza urodzinowe, dla dzieci jest bardzo ważne. Na szczęście w prosty sposób można prawić by było wyjątkowe i niepowtarzalne.

Jak zorganizować przyjęcie dla dzieci?

Organizację przyjęcia najlepiej rozpocząć od przygotowania listy gości oraz menu, wybrania motywu przewodniego i dekoracji oraz przygotowania i rozdania zaproszeń. Podczas przyjęcia ważne są również atrakcje. Dzieci trzeba zainteresować i zachęcić do zabawy. Warto skonsultować się z własnym dzieckiem jakie zabawy lubi najbardziej. Warto być przygotowanym na kilka różnych zabaw by dzieci mogły same zdecydować co wolą robić. Dużą popularnością cieszą się piniaty, wesołe zdjęcia z rekwizytami, przebieranki za bohaterów z bajek czy karaoke.

Menu na przyjęcie dla dzieci

Bardzo ważne jest by podane przekąski były łatwe do zjedzenia i nie brudziły. Dzięki temu dzieci nie będą musiały przerywać dobrej zabawy. Najlepiej by można było je zjeść w całości lub na 2 kęsy. Takimi przekąskami mogą być winogrona, mini marchewki, koreczki warzywne i owocowe, mini babeczki, brownie pokrojone w kostkę, roladki z tortilli, parówki w cieście francuskim, mini calzone. Dodatkową atrakcją dla dzieci z pewnością będą cake popsy lub lizaki bezowe. W miarę możliwości postaraj się jak najwięcej smakołyków przygotować samodzielnie zamiast kupować gotowe przekąski. Pamiętaj by zadbać o ładną prezentację, dlatego przygotuj stół na którym rozłożone będzie jedzenie. Można ozdobić go tematycznymi talerzykami oraz balonami. Wybierając owoce do przekąsek podawanych na surowo unikaj tych które szybko ciemnieją. Unikaj oblewania słodkości czekoladą. Podczas jedzenia mogłaby się stopić w dłoniach a dzieci mogłyby się pobrudzić. Istotne jest również zapytanie rodziców czy któreś z dzieci ma jakieś alergie pokarmowe.