Przelicznik wartośći

Chce przeliczyć na

Czebureki – smażone pierogi z Ukrainy

Opis wykonania

Czebureki to tradycyjne danie ludów wschodu. Ciasto pierogowe faszeruje się surowym, najlepiej tłustym mięsem. Po zamknięciu ciasta, pierogi smażone są na głębszym tłuszczu do zarumienienia. To znany ukraiński przysmak – może przygotujesz czebureki z mięsem w swojej kuchni?

Czebureki – smażone pierogi z Ukrainy - krok 1

Do misy robota kuchennego dodaj mąkę, wodę, olej, żółtko oraz sól. Zacznij wyrabiać, jeśli ciasto będzie za twarde dodaj trochę wody. Ciasto nie powinno być długo wyrabiane. Odstaw je do odpoczynku na 30 minut.

Cebulę pokrój w drobną kostkę podsmaż na patelni do zeszklenia. Natkę pietruszki drobno posiekaj.

Czebureki – smażone pierogi z Ukrainy - krok 2

Do mielonego mięsa dodaj zeszkloną cebulę, posiekaną natkę pietruszki, sól oraz pieprz do smaku. Całość dobrze wymieszaj.

Ciasto rozwałkuj cienko, wykrawaj koła o wielkości zależnej od upodobania, mogą być mniejsze lub większe. Ciasto faszeruj mięsem, zamknij tak jak pierogi, zakończ falbanką lub widelcem.

Czebureki – smażone pierogi z Ukrainy - krok 3

Na patelnię wlej olej na wysokość 2 cm i rozgrzej płytę indukcyjną. Pierogi smaż z każdej strony na złoty kolor. Możesz podawać z gęstym jogurtem wymieszanym ze świeżą miętą.

Czebureki smakują najlepiej w towarzystwie sosów: czosnkowego, tzatziki, chrzanowego, tatarskiego. Tradycyjnie farsz składa się z mięsa, cebuli i przypraw, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać inne warzywa albo przygotować czebureki z serem. Możesz także przygotować farsz podobny do tego ze zwykłych pierogów: ruskich czy z soczewicą

Danie z ukraińskim czeburekiem w roli głównej będzie nieco lżejsze, jeśli zaserwujesz je z surówką. Wypróbuj przepis na prostą surówkę z marchewki o słodko-ostrym smaku, czyli marchewkę po koreańsku.

Bosch do kuchni