Przelicznik wartośći

Chce przeliczyć na

Koktajl odchudzający

Opis wykonania

Zielony koktajl odchudzający to doskonała propozycja dla wszystkich osób, które podjęły walkę o smukłą sylwetkę, ale nie tylko dla nich. Ze względu na zawarte w nim ogromne ilości witamin i karotenoidów, a także liczne pierwiastki zasadotwórcze takie jak wapń, żelazo, fosfor i magnez to doskonała propozycja na zdrową przekąskę dla każdego, którego dieta na co dzień jest nieco uboga w warzywa i owoce. Wypróbuj nasz przepis na prosty i pyszny koktajl odchudzający!

Wykonanie

Jabłka i pomarańcze umyj i obierz ze skórki. Z jabłek usuń gniazda nasienne i pokrój w ćwiartki, pomarańcze również podziel na mniejsze kawałki i całość umieść w blenderze. Dodaj umyte i osuszone pietruszkę, jarmuż i seler naciowy, a także łyżkę soku z cytryny (pozwoli zachować żywozielony kolor napoju).

Całość zmiksuj na gładką masę. Jeżeli nie lubisz gęstych smoothie, dodaj do powstałego napoju wodę, aż do uzyskania ulubionej konsystencji.

Jeżeli posiadasz w domu wyciskarkę wolnoobrotową, to z podanych składników zamiast koktajlu możesz przygotować sok, który jednak będzie bardziej ubogi w niektóre składniki odżywcze i błonnik, pochodzące ze stałych części owoców i warzyw.

Podanie

Przygotowany w ten sposób koktajl z jarmużu na odchudzanie i nie tylko najlepiej smakuje bezpośrednio po przygotowaniu, jednak z powodzeniem możesz go zabrać ze sobą do pracy lub na uczelnię, a pozostały nadmiar przechowywać w lodówce przez kilka godzin.

Na bazie naszego zielonego koktajlu możesz przygotować również inne koktajle odchudzające, wystarczy że zamiast wspomnianych pomarańczy i jabłek dodasz swoje ulubione owoce, np. banany, gruszki czy grejpfruty.

Bosch do kuchni