Kapusta włoska
Spożywali ją już starożytni Rzymianie, a do Polski sprowadziła królowa Bona. Pełna witamin i minerałów wspomaga nasze zdrowie. Jej wyjątkowy smak sprawia, że chętnie wykorzystujemy ją w kuchni. Sprawdzi...
Czytaj więcej
Spożywali ją już starożytni Rzymianie, a do Polski sprowadziła królowa Bona. Pełna witamin i minerałów wspomaga nasze zdrowie. Jej wyjątkowy smak sprawia, że chętnie wykorzystujemy ją w kuchni. Sprawdzi się w formie surowej, gotowanej, duszonej, a nawet kiszonej.
Kapusta włoska – właściwości
Kapusta włoska zawiera wiele dobrego. Bogata jest w witaminy A, C, E, K oraz witaminy z grupy B. W niepozornych zielonych liściach znajduje się również beta-karoten, a także wapń, potas, żelazo, magnez i miedź. Co ciekawe, liście włoskiej kapusty można stosować także zewnętrznie na skórę, na chore lub wymagające regeneracji miejsca. Zawarte w nich soki pomagają pozbyć się stanów zapalnych. Warto również pić sok z włoskiej kapusty – znakomicie sprawdzi się na stany osłabienia i przemęczenia.
Kapusta włoska – przepisy
Co zrobić z kapusty włoskiej? Kapusta włoska świetnie zastąpi młodą kapustę. Najlepiej smakuje na ciepło – gotowana bądź podduszana, z dodatkiem koperku i cebuli. Do wody warto dodać liście laurowe i ziele angielskie, a gotowaną kapustę z cebulą okrasić masłem i zagęścić mąką. Takie danie wystarczy doprawić solą i pieprzem, a następnie podać np. ze świeżym pieczywem.