Marynowana papryka czosnkiem i tymiankiem ze słoika
4 porcje
60 min
Łatwe
5 (Ilość ocen: 1)
Składniki
Marynowane papryki z czosnkiem i tymiankiem
Marynowane papryki z czosnkiem i tymiankiem
Wybierz składnik, który chcesz przeliczyć:
Opis wykonania
Jest to czasochłonne, ale na pewno to docenisz, gdy w środku zimy otworzysz słoik i poczęstujesz swoich znajomych pyszną papryką z tymiankiem.
Zacznij od przygotowania słoików. Ważne jest, by były czyste i wyprażone, a nakrętki nowe. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoje przetwory się nie zepsują. Do każdego ze słoików włóż tymianek, czosnek, liście laurowe i ziele angielskie.
Paprykę umyj, oczyść z gniazd nasiennych i pokrój na 8 części. Pamiętaj, że papryka powinna być dobrej jakości, nie może być nadgnita ani lekko nadpsuta. Wykrawanie zepsutych części nic nie da. Jeśli papryka zaczęła się już gnić, może popsuć całe przetwory.
Kiedy wszystko jest już gotowe, włóż paprykę do przygotowanych wcześniej słoików. Staraj się upchać paprykę tak, żeby w słoiku było jak najmniej miejsca.
Zalewa
W dużym garnku zagotuj wodę z oliwą, solą i cukrem. Kiedy woda jest już przegotowana, wlej do niej ocet i wymieszaj wszystko dokładnie. Pamiętaj, żeby spróbować zalewy. Jeżeli jest zbyt kwaśna dodaj trochę cukru.Ważne jest to, żeby zalewa Ci smakowała, bo to właśnie dzięki niej papryki nabiorą smaku.
Gorącą zalewą od razu zalewaj papryki. Zakręć słoiki, ustaw je dnem do góry i poczekaj aż ostygną. Następnie przechowuj je w piwnicy lub w garażu. Po około 2 tygodniach papryki powinny być gotowe.
Komentarze