Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Fit kolacja

Fit kolacja

„Śniadanie zjedz samemu, obiadem podziel się z przyjacielem, a kolację oddaj wrogowi” – to powiedzenie utarło się już w naszej kulturze, choć wraz z zaleceniami dietetyków podejście do tego...

Czytaj więcej
Fit kolacja
Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół

 

„Śniadanie zjedz samemu, obiadem podziel się z przyjacielem, a kolację oddaj wrogowi” – to powiedzenie utarło się już w naszej kulturze, choć wraz z zaleceniami dietetyków podejście do tego posiłku zmienia się. Ważne, by zjeść go najpóźniej dwie godziny przed snem i by był lekkostrawny.

Pomysły na fit kolację

Szybka fit kolacja to coś, co usprawnia nam funkcjonowanie. Jej przygotowanie zajmie nam dużo czasu, a jednocześnie nie pójdziemy spać głodni. Najprostsze do przygotowania są sałatki lub koktajle – nie obciążają układu trawiennego, a zawierają sporo wiele wartości odżywczych. Są lekkie i szybkie w przygotowaniu. Warto korzystać z warzyw i owoców sezonowych. W sezonie letnim sprawdzi się sałatka z roszponki, z truskawkami i ricottą. Koktajl bananowy możemy pić przez cały rok, wzbogacając go o różne dodatki, jak choćby owoce sezonowe czy wiórki kokosowe. Alternatywą jest fit kolacja na ciepło – warto przygotowywać zapiekanki warzywne, pieczone frytki z warzyw czy najróżniejsze zupy.

Co na kolację na diecie?

Dietetyczna kolacja powinna uwzględniać składniki lekkostrawne i pełnowartościowe. Nie należy zapominać, że nawet podczas diety kolacja stanowi bardzo ważny posiłek. Powinna składać się z produktów białkowych, zbożowych i niskoskrobiowych warzyw. Mogą to być sałatki, leczo lub pełnoziarniste kanapki z twarożkiem.