Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Chleb

Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół

 

Chleb – choć znany był już w starożytności, nie przypominał wówczas współczesnego pulchnego wypieku. Jego wygląd zbliżony był do podpłomyka lub cienkiego spodu do pizzy. Stąd zapewne wziął się powszechny w wielu kulturach zwyczaj łamania chlebem. Obecnie, pieczywo wypieka się na zakwasie lub na drożdżach. To, jaki chleb wybieramy, jest kwestią smaku i osobistych preferencji.

Nie wyobrażasz sobie dnia bez chleba? Zdrowy, pachnący, bez polepszaczy, przygotowany w domu chleb z przepisu Akademii Smaku z pewnością zasmakuje wszystkim domownikom. Dzięki naszym przepisom dowiesz się, jak upiec domowy chleb. Kiedy go spróbujesz, żaden inny nie będzie Ci tak smakował.

 

Domowy chleb żytni

 

Najbardziej lubisz żytni, na zakwasie, o lekko kwaskowatym smaku i chrupiącej skórce? Poniżej znajdziesz przepisy na domowy chleb taki, jak lubisz. Nie potrzebujesz do jego przygotowania specjalnego sprzętu, wystarczy domowy piekarnik, w którym upieczesz na przykład: 

 

  • Chleb żytni na zakwasie 

  • Chleb pszenno- żytni na maślance 

  • Żytni razowy z figami 

  • Chleb wiejski na jogurcie z czosnkiem niedźwiedzim 

 

Domowy chleb pszenny

 

Miłośnicy jasnego, chrupiącego z zewnątrz i miękkiego w środku chleba pszennego również znajdą w Akademii Smaku przepisy na swoje ulubione pieczywo. Nic przecież nie smakuje tak dobrze jak kromka pszennego chleba z masłem. Jeśli należysz do tej grupy, koniecznie wypróbuj przepis na chleb biały.

 

Przepis na chleb bezglutenowy

 

Coraz więcej osób nie toleruje glutenu, czyli zbóż, które przecież są głównym składnikiem chleba. W Akademii Smaku znajdziesz wiele przepisów na pyszny chleb bez glutenu, który zaskoczy Twoje podniebienie i nie zaszkodzi zdrowiu. Wypróbuj przepis na:

 

  • chleb bezglutenowy z amarantusa, 

  • chleb z trzech rodzajów mąki, 

  • chleb gryczany, 

 

a także inne sprawdzone przepisy na domowy chleb z Akademii Smaku!