Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Lunch

Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół

Pomimo ciągłego zabiegania w ciągu dnia, powinno znaleźć się czas na zjedzenie lunchu. Dlaczego? Ponieważ pełnowartościowy posiłek dostarczy Ci niezbędnej ilości paliwa, które pomoże Ci dobrze funkcjonować. Praca zajmuje ok.1/3 dnia, dlatego tak ważne jest zabranie do niej posiłku dostarczającego energii do dalszej wytężonej pracy. Bez odpowiedniego pożywienia nie będziesz w stanie pracować efektywnie. W tej części Akademii Smaku zapraszamy na przepisy na lunch do pracy. Zebraliśmy tu niejeden pomysł na lunch, a każdy z nich jest gwarancją dobrego smaku. Bo do pracy możesz zabrać nie tylko bułkę z serem czy szynką…

Sprawdź 5 pomysłów na szybkie i zdrowe lunchboxy!

Nie zadowalaj się byle jakimi przekąskami czy niezdrowymi gotowymi daniami. Gdy poczujesz głód w pracy, sięgnij po przygotowany wcześniej posiłek z naszych propozycji. Co będzie najlepsze na lunch? Propozycji mamy wiele! Możesz zabrać ze sobą lunch na zimno, na ciepło lub po prostu szybki lunch. Sprawdzą się tu zarówno dania z mięsem jak i wegetariańskie, sałatki czy makarony. Spróbuj, jak smakuje Ci w pracy kasza jaglana z warzywami albo makaron ryżowy z kurczakiem i pastą miso. Ziołowa foccacia czy pierogi z ciasta na pizzę będą wygodne do zjedzenia przy biurku. A może coś na słodko? Kokosowy omlet czy mini szarlotki z pewnością osłodzą ostatnie godziny w pracy. Co przygotujesz sobie na jutro do pracy?

Jeśli nie masz zbyt wiele czasu na gotowanie po pracy, warto pomyśleć o małym kuchennym wsparciu. W tej roli doskonale sprawdzi się blender ręczny z rozdrabniaczem - niewielkie urządzenie z wieloma możliwościami, dzięki którym w mgnieniu oka przygotujesz idealne pesto do makaronu czy poszatkujesz warzywa na szybką sałatkę!