Przelicznik wartośći

Chce przeliczyć na

Steki z sezonowanej wołowiny

Opis wykonania

Steki z sezonowanej wołowowiny w glazurze miodowo –teriaki z dzikim ryżem i groszkiem cukrowym

  1. Ryż ugotować według informacji na opakowaniu.
  2. Steki wyjąć z lodówki na ok. godzinę przed grillowaniem. Mięso gotowe do obróbki termicznej powinno mieć temperaturę pokojową.
  3. Marynata: w rondelka przelać sos Teriyaki, miód, drobno posiekany imbir, wyciśnięty czosnek, olej sezamowy.
  4. Całość wymieszać, doprawić solą lub pieprzem i gotować na wolnym ogniu, redukując objętość do momentu uzykania gęstej konsystencji.
  5. Grilla dobrze rozgrzać na sucho. Mięso ułożyć na grillu, po 2 minutach przewrócić na drugą stronę. Stronę już ugrillowaną posmarować marynatą miodowo – teryiaki, po 2 minutach steka przewrócić na stronę wcześniej już grillowaną i tym razem grillować ją z marynatą ok. 1 minutę. Posmarować marynatą drugą stronę steka i też grilować ją przez ok. 1 minutę.
  6. Przełożyć steka na ok. 3-5 minut na folię aluminiową i przykryć go do tzw. odpoczynku. Postępując zgodnie z powyższymi wskazówkami uzyskamy stek medium. Przy steku medium rare należy skrócić łączny czas grillowania do ok. 4 minut. Dla steków bardziej wysmażonych należy wydłużyć czas grillowania o 2-4 minuty.
  7. W średnim rondlu zagotować wodę, osolić. Na wrzątek wrzucić groszek cukrowy na ok. 2 minuty. Odcedzić na sitku. Przelać zimną wodą.
  8. Zblanszowany groszek przełożyć do miski, dodać oliwę z oliwek, skropić sokiem z cytryny, lekko posolić.

Bosch do kuchni