Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Lekka kolacja

Lekka kolacja

Wiele mówi się o tym, że kolacje powinny być lekkie. To w końcu nasz ostatni posiłek przed snem, dlatego wieczorem warto spożyć coś, co szybko przygotujemy i łatwo strawimy....

Czytaj więcej
Lekka kolacja
Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół

 

Wiele mówi się o tym, że kolacje powinny być lekkie. To w końcu nasz ostatni posiłek przed snem, dlatego wieczorem warto spożyć coś, co szybko przygotujemy i łatwo strawimy. Niskokaloryczna kolacja to sposób na udany sen i dobre samopoczucie.

Fit kolacja

Żeby kolacja była fit, przede wszystkim nie może być tłusta. Warto postawić na złożone, pełnowartościowe węglowodany w postaci kasz czy ryżu oraz białko i warzywa. Sprawdzą się więc różnego rodzaju sałatki, z dodatkiem kaszy gryczanej lub jaglanej, bądź omlet na słono z dodatkiem dowolnych warzyw – może to być cukinia, papryka, pomidory, szparagi etc. Szybka kolacja to również kanapki z razowego pieczywa z chudą wędliną lub twarogiem i warzywami. Na wieczór warto zrezygnować z masła i posmarować chleb np. domowym hummusem. Jeżeli mamy ochotę na słodką kolację, dobrym pomysłem będzie ryż z uprażonymi jabłkami i cynamonem. Opcjonalnie, danie możemy polać jogurtem naturalnym.