Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Uroczysta kolacja

Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół

 

Kilka razy w roku przychodzi dzień, w którym musimy wyprawić uroczystą kolację czy przyjęcie na specjalną okazję. Może być to rocznica ślubu, świętowania awansu lub ukończenia szkoły, celebracja ważnych wydarzeń rodzinnych i wiele innych okazji.

Ułożenie odpowiedniego menu na taką kolację to nie lada wyzwanie, jednak z Akademią Smaku poradzisz sobie doskonale, wystarczy spojrzeć na poniższe przepisy.

Jakie mięso przyrządzić na uroczystą kolację?

Przed podjęciem decyzji zastanów się, co najbardziej lubią Twoi goście – trafienie w ich gusta to gwarancja kulinarnego sukcesu. Jeśli wiesz, że nie przepadają za wieprzowiną, przyrządź drób lub rybę. Do tego odpowiedni chutney czy lekka salsa, opiekane ziemniaki z ziołami i danie główne gotowe!

Ile dań zaserwować na przyjęciu?

Jeśli wiesz, że goście przyjdą głodni, zaserwuj lekką przystawkę. Mogą być to klasyczne pomidory z mozzarellą i czosnkową grzanką lub deska serów z oliwkami i winogronami. Dzięki temu goście nie będą nerwowi w oczekiwaniu na danie główne.

Po około godzinie od głównego dania można zaserwować kawę i niewielki deser, który będzie zwieńczeniem wieczoru. Co podać na deser? Propozycji jest cała masa, jednak kilka sztandarowych pozycji wysuwa się na prowadzenie. Włoskie kawowe tiramisu, słodka beza pavlova z owocami czy mocno czekoladowy suflet to tylko trzy z nich – koniecznie sprawdź nasze deserowe propozycje!

Z odpowiednio skomponowanym menu uroczysta kolacja to gwarancja sukcesu. Sprawdź nasze przepisy i przygotuj przyjęcie, które goście będą jeszcze długo wspominać!