Ciasta i desery bez pieczenia

Ciasta i desery bez pieczenia

Przepisy na słodkości bez użycia piekarnika

Ciasta bez pieczenia to świetna alternatywa dla tradycyjnych wypieków, która doskonale sprawdza się szczególnie wiosną i latem, kiedy chętniej wybieramy lżejsze posiłki. Desery bez pieczenia z reguły są też szybkie w przygotowaniu – to świetnie rozwiązanie, kiedy goście wpadają bez zapowiedzi lub gdy nagle nachodzi nas ochota na coś słodkiego.

Jak zrobić spód ciasta bez pieczenia?

O ile przygotowanie najróżniejszych kremów lub mas – na przykład na bazie śmietanki lub serka mascarpone – nie zajmuje tak dużo czasu, o tyle biszkopty i inne spody są bardzo czaso- i pracochłonne. Mamy na to sposób: spód do ciasta bez pieczenia, który przygotujesz z dowolnych ciastek, jakie na pewno masz w domu. Nadadzą się biszkopty, herbatniki, ciastka typu digestive czy nawet ciasteczka czekoladowe. Sprawdź, jak dokładnie przygotować z nich spód bez pieczenia:

Ciasta bez pieczenia – przepisy

Jeśli potrzebujesz inspiracji, podsuwamy przepisy na desery i ciasta, które przygotujesz, nie używając piekarnika. Większość z nich nadaje się do spożycia od razu po przygotowaniu bądź wymaga leżakowania przez kilka godzin w lodówce. 

Desery bez pieczenia – owocowe inspiracje

Jeśli ciasto bez pieczenia Cię nie przekonuje, mamy też inne pomysły. Desery na bazie owoców są szybkie w przygotowaniu i zawsze smakują znakomicie. Są też dużo lżejsze niż słodkości na bazie czekolady lub kajmaku. To zatem świetne propozycje dla osób na diecie lub tych, które szukają mniej kalorycznych i zdrowszych odpowiedników.