Home Home
Gotuj zdrowo
Potrawy Strzałka w prawo
Pora dnia Strzałka w prawo
Specjalne okazje Strzałka w prawo
Napoje Strzałka w prawo
Dowiedz się Inspiracje Porady Artykuły Quizy Redakcja
Wybierz sprzęt
Kuchnia Strzałka w prawo
Dom Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Więcej

Dowiedz się Strzałka w prawo
Wybierz sprzęt Strzałka w prawo
Urządzaj wnętrza

Ogórki konserwowe

Ogórki konserwowe

Ogórki konserwowe i ogórki korniszony to jedne z najpopularniejszych przetworów ogórkowych w Polsce. Ich ogromną zaletą jest niska kaloryczność, więc w zasadzie każdy może je jeść, niezależnie czy jest...

Czytaj więcej
Ogórki konserwowe
Filtry
Poziom trudności Strzałka w dół
Czas przygotowania Strzałka w dół
Dieta Strzałka w dół
Autor przepisu Strzałka w dół
Sortuj: Od najnowszych Strzałka w dół

 

Ogórki konserwowe i ogórki korniszony to jedne z najpopularniejszych przetworów ogórkowych w Polsce. Ich ogromną zaletą jest niska kaloryczność, więc w zasadzie każdy może je jeść, niezależnie czy jest na diecie, czy nie. A jak smakują! Każdy przepis na ogórki konserwowe może brzmieć trochę inaczej. Tutaj w jednym miejscu zebrane zostały przeróżne wariacje na temat ogórków konserwowych.

Przepisy klasyczne i bardziej wyszukane

Jak pasteryzować ogórki kiszone? Tego dowiesz się w przepisie na najprostsze i najpopularniejsze korniszony. Z przepisu na ogórki w zalewie miodowo-musztardowej wyczarujesz smakowite, niebanalne korniszony, idealne do sałatek i do jedzenia samodzielnie. Pamiętaj, że przepis na ogórki konserwowe nie musi dotyczyć tylko sposobu ich przetwarzania, ale też możesz zainspirować się, do jakich dań dodawać korniszony, by podkreślić smak. W przepisie na tatara korniszony idealnie współgrają z mięsem i cebulką.

Nie można też zapomnieć o sałatkach, których smak podkreślą i przełamią kwaskowate ogórki. Może sałatka z kaszą gryczaną na ostro lub łagodniejsza sałatka warstwowa z kuskusem, kukurydzą i selerem naciowym? To Ty wybierasz, na co masz ochotę!