Przelicznik wartośći

Chce przeliczyć na

Spaghetti aglio olio na ostro

Opis wykonania

Bogaty repertuar kuchni włoskiej jest dobrodziejstwem, z którego można czerpać garściami. Szczególnie, jeśli chcemy przygotować smaczny obiad, który przypadnie do gustu wszystkim. Makaron aglio olio, co w tłumaczeniu oznacza spaghetti z oliwą i czosnkiem, to wyśmienite i proste danie.

 1. Spaghetti aglio olio przygotowuje się szybko, a niewątpliwym atutem tego dania jest to, że nie wymaga wykorzystania zbyt wielu składników. Przygotowując spaghetti z oliwą i czosnkiem, zwróć uwagę na dobór składników.

  Na początku zaznaczyć należy, że do smażenia powinniśmy wykorzystać nierafinowaną oliwę z oliwek, która w odróżnieniu od oliwy rafinowanej posiada wyższy punkt zadymienia i jest dzięki temu bardziej odporna na działanie wysokich temperatur, co pozwala na komfortową obróbkę termiczną potrzebnych do wykonania dania składników.

  Zobacz: płyty grzewcze >>

 2. Oliwę z oliwek rozgrzewamy na patelni, dodajemy pokrojoną papryczkę chilli oraz czosnek. Prażymy je na małej mocy płyty grzewczej tak, by oliwa przeszła smakiem i zapachem, a czosnek jedynie delikatnie się zarumienił, a nie spalił, ponieważ spalony, a nawet zbyt mocno zrumieniony czosnek – to gorzki czosnek. W międzyczasie gotujemy makaron spaghetti w solidnie osolonej wodzie. Natkę pietruszki siekamy drobno i ścieramy parmezan na tarce.

  Odcedzony makaron dodajemy do ciepłej oliwy, mieszamy tak, by kawałeczki czosnku, chilli i parmezanu oblepiły makaron.

 3. Odcedzony makaron dodajemy do ciepłej oliwy, mieszamy tak, by kawałeczki czosnku, chilli i parmezanu oblepiły makaron.

  Podanie

  Gotowe danie można podawać z dodatkiem świeżej rukoli, liści szpinaku, a najlepiej z pomidorami koktajlowymi, które nieco udekorują i urozmaicą danie, nadając mu nie tylko atrakcyjny wygląd, ale i odrobinę charakterystycznej dla pomidorów koktajlowych słodkości. Smacznego!

Bosch do kuchni